5 sprawdzonych sposobów na tanie sprzątanie

Porady Data publikacji: 29 sierpnia 2017

Środki czystości nie są tanie. Wie to każda z nas, dlatego tak chętnie sięgam po domowe sposoby na tanie sprzątanie. Dzisiaj przybliżę Wam 5 sprawdzonych sposobów na to by było czysto, a i parę groszy pozostało w portfelu.

Domowy środek do czyszczenia kabiny prysznicowej

Składniki

  • 1 szklanka octu
  • 1 szklanka wody

Składniki wymieszaj ze sobą. Przelej do butelki z atomizerem i spryskaj cała kabinę. Pozostaw na 3-5 minut, przetrzyj ściereczkę i dokładnie spłucz wodą. Usuwa on osady z kamienia i mydła. Idealnie czyści szkło i armaturę. Uważajcie jednak by nie zostawiać octu zbyt długo bo jest to bądź co bądź dość mocny kwas i w połączeniu ze słabej jakości materiałami może pozostawić ciemne ślady.

Czyszczenie materaca

Jak często czyścicie swój materac? No właśnie, to trochę zbyt rzadko. Dlatego zachęcam Was abyście wykorzystały ten sposób i zabiły wszystkie drobnoustroje, które co wieczór kładą się z Wami spać.

Składniki

  • 1 szklanka wody utlenionej
  • 3 łyżki sody oczyszczonej
  • 1 łyżka mydła w płynie

Wszystkie składniki wymieszaj w butelce z atomizerem. Rozpyl na materac i pozostaw na 10 minut. Na koniec dokładnie go odkurz i to wszystko. Prawda, że szybko? :)

Czyszczenie piekarnika

Składniki

Weź miseczkę i wlej amoniak do miseczki, a następnie pozostaw w zimnym piekarniku na całą moc. Zamknij go, a rano dokładnie wywietrz kuchnię i piekarnik i umyj wnętrze mokrą ściereczką. Brud i zaschnięty tłuszcz oraz resztki jedzenia odejdą bez problemu.

Czyszczenie toalety

Toaleta to miejsce gdzie rozmnażają się zarazki oraz gromadzi się brud oraz kamień. Dlatego bardzo dobrym środkiem do jej czyszczenia jest po prostu ocet. Najwygodniej czysty ocet wlać do butelki z rozpylaczem i spryskać toaletę, a po kilkunastu minutach spłukać.

Czyszczenie mebli tapicerowanych

Obicia mebli bardzo łatwo się brudzą, dlatego warto wiedzieć jak je wyczyścić i jednocześnie nie zniszczyć. Do tego przyda nam się spirytus salicylowy albo alkohol izopropylowy. Zwilżamy w nim ściereczkę, a następnie dokładnie przecieramy obicie kanapy, ale nie dociskamy zbyt mocno. Najlepiej robić to w jednym kierunku. Gdy plama wyschnie odkurz ją.

Podobne artykuły