Naukowcy przebadali różne środki i odkryli co najlepiej chroni nas przed KLESZCZAMI

Porady Data publikacji: 12 czerwca 2018

Jak odstraszyć kleszcze? To temat, który wraca na czołówki wszystkich portali każdej wiosny. Również u nas pojawiło się wiele sposobów. Nic więc dziwnego, że temat ten postanowili zbadać eksperci z CDC. Przedstawili oni wyniki swoich badań w „Journal of Medica Entomology” i przedstawili jaka substancja najlepiej ochroni nas przed kleszczami.

Substancją, która skutecznie odstrasza kleszcze się permetryna. Jest to środek silnie trujący dla owadów, toksyczna może być nawet dla organizmów wodnych i kotów. Dla psów i ludzi jest stosunkowo nieszkodliwa. Na rynku znajdziemy preparaty, które zawierają ją w odpowiednim, bezpiecznym dla naszego zdrowia stężeniu.

Co ciekawe, środek ten stosowany był głównie przez wojsko przebywające w lasach tropikalnych. Również stosowany jest w rolnictwie do odstraszania insektów. Chroni głównie zbiory bawełny, pszenicy czy kukurydzy. Znajdziemy ją również w meblach w naszym domu – impregnuje drewno.

Dla nas nie ma ona zapachu, ale dla insektów jest śmiertelnie niebezpieczna. Działa kontaktowo, ale w momencie gdy kleszcz spadnie na nasze ubranie, które zostało nią zabezpieczone, nie będzie w stanie nas ukąsić, a dozna natychmiastowego porażenia. Jest obecnie najskuteczniejszą substancją, która chroni nas przed kleszczami.

Niektóre moskitiery czy specjalistyczna odzież ochronna, impregnowane są za pomocą permentryny. Co ciekawe, nawet wielokrotne pranie nie jest w stanie od razu sprać tej substancji z odzież.

Działanie permentryny na wideo

Oglądając wideo poniżej możecie zobaczyć jak zachowają się kleszcze położone na ubraniu wcześniej zabezpieczonym tym środkiem. Jak widać, tam gdzie jej nie ma kleszcze się przemieszczają, w ten sposób mogą dotrzeć do gołej skóry. Kleszcze na wcześniej zabezpieczonym kawałku materiału niemal od razu zdechły.

Źródło artykułu: http://kobieceinspiracje.pl/poradnik/111744,nowe-odkrycie-ten-srodek-najskuteczniej-odstrasza-kleszcze.html

Podobne artykuły