Problem z aktualizacją Thermomixa – jak rozwiązać?

Porady Data publikacji: 25 lutego 2021 / Aktualizacja: 2021-03-23

„Pobieranie oprogramowania nie powiodło się – połączenie zostało przerwane” – taki właśnie błąd możecie zobaczyć podczas aktualizacji Thermomixa. Sama aktualizacja nie trwa długo, ale w pewnej sytuacji może się przedłużyć i do tego skończyć niepowodzeniem.

Zbyt słaby zasięg Internetu

Podczas aktualizacji urządzenia Thermomix zauważyliśmy, że potrzebuje ono dobrego zasięgu. Normalnie urządzenie stoi w kuchni. Korzystamy z Cookidoo i nie ma najmniejszego problemu. Jednak gdy dochodzi do aktualizacji urządzenia miejsce to staje się nagle nieodpowiednie.

W takiej sytuacji możemy zrobić dwie rzeczy. Jedną z nich jest po prostu przeniesienie urządzenia i podłączenie go blisko routera na czas aktualizacji. Gdy zasięg sieci bezprzewodowej będzie silny urządzenie zaktualizuje się bez problemu.

Kolejnym sposobem jest tymczasowo udostępnienie urządzeniu internetu z naszego telefonu tworząc tak zwany „hotspot”. Dzięki temu nie musimy przenosić urządzenia w inne miejsce.

Dlatego, gdy drugim razem będziecie mieć problem z aktualizacją Thermomixa spróbujcie zadbać o lepszy zasięg sieci wi-fi, a problem może minąć.

Podobne artykuły