Niesamowite rzeczy, których o bananach nie wiedziałaś!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-02-13

Banany mają trochę złą sławę. To dlatego, że są jednymi z owoców, które zawierają najwięcej kalorii. Za to jednak mają dużo innych zalet, o których warto pamiętać.

Banany chronią przed rakiem

Banany zawierają substancję o nazwie TNF, która jest białkiem zapobiegającym rozwojowi nowotworów. Najwięcej znajdziemy go w najbardziej dojrzałych owocach.

Banany chronią nerki

Dzięki bananom możesz również zadbać o swoje nerki. Badania pokazują, że regularne spożywanie bananów zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu nerek nawet o 40%.

Banany pomagają zadbać o serce

Banany są źródłem potasu, który jest bardzo istotny dla prawidłowej pracy naszego serca. Obniża on ciśnienie krwi, dzięki czemu serce będzie zdrowsze. Już jedzenie 2 bananów dziennie zmniejsza ryzyko chorób serca o prawie 40%.

Banany zapobiegają miażdżycy

Miażdżyca to poważny problem, który może zagrażać naszemu życiu. Jedzenie bananów może jej zapobiec. To dzięki zawartości fitosteroli, które regulują poziom złego cholesterolu.

Banany chronią żołądek

Banany są bardzo dobre dla osób, które cierpią na wrzody żołądka. Banany pomagają chronić żołądek i zapobiegać ich powstawaniu. To dzięki temu, że zawierają enzymy, które pobudzają ścianki żołądka do produkcji większej ilości ochronnego śluzu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły