5 produktów, które dostarczą ci więcej wapnia niż mleko

Zdrowie Data publikacji: 26 września 2018

Wapń jest potrzebny aby Twoje kości były zdrowe. Jest to szczególnie istotne dla osób nietolerujących laktozę, bo wapń mogą zacząć dostarczać sobie z innych źródeł, niekoniecznie z mleka. Według Międzynarodowej Fundacji Osteoporozy 44 miliony kobiet i mężczyzn w wieku 50 lat i starszych jest zagrożonych niską masą kostną. Szacuje się, że liczba ta stale rośnie, a to już poważny problem. Jedna szklanka mleka zawiera 125mg wapnia, ale możemy go czerpać nie tylko z niego!

Płatki owsiane

Płatki owsiane są bardzo dobrym źródłem wapnia i świetną propozycją na śniadanie. Jeśli przygotujemy je na mleku to tym lepiej, ale gdy nie możemy go jeść wystarczy zrobić je na wodzie. Znajdziemy w nich dużo błonnika, który daje sytość i poprawia pracę układu pokarmowego.

Łosoś

Nie ważne czy łosoś jest świeży czy z puszki. 30g łososia potrafi dostarczyć nawet 350mg wapnia. Łosoś jest więc świetnym jego źródłem, a do tego zawiera witaminę D, która jest również bardzo ważna, zwłaszcza dla dzieci.

Migdały

Porcja migdałów zawiera nawet 300mg wapnia, są one jego dobrym źródłem. Do tego możemy kupić mleko migdałowe i używać go do owsianki :)

Ciecierzyca

Bardzo lubię ciecierzycę, a półtorej filiżanki ciecierzycy zawiera ok. 320mg wapnia!

Biała fasola

Puszka białej fasoli zawiera 190 mg wapnia. Warto więc zacząć ją częściej stosować w swojej kuchni :)

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły