Jak zablokować połączenia przychodzące z numerów zastrzeżonych (numer prywatny)

Technologie Data publikacji: 16 maja 2018

Jeśli nie chcesz odbierać połączeń z numerów zastrzeżonych, a takie stale cię nękają to dobrym wyjściem jest zablokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych. Dzięki temu ktoś wykonujący takie połączenie nie dodzwoni się do Ciebie. Oprócz tego usłyszy on informację, że abonent, do którego dzwoni nie życzy sobie połączeń z numerów zastrzeżonych i jeśli musi się z Tobą skontaktować to powinien włączyć prezentację numeru. Komunikat będzie odtwarzany zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Ile kosztuje blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych

Na dzień pisania tego artykułu (tj. 16.05.2018) żaden z telekomów nie pobierał opłaty za aktywację tej usługi. Sytuacja ta jednak może ulec zmianie dlatego zalecamy sprawdzenie informacji na stronie sieci komórkowej.

Czy warto zablokować połączenia z numerów prywatnych?

Wszystko zależy od danego przypadku. Motywacją do stworzenia tego artykułu były dręczące telefony z numerów zastrzeżonych, po odebraniu których nikt się nie odzywał. Ciężko więc powiedzieć jaki miały cel i czy faktycznie było to coś istotnego. Niektórzy telemarketerzy czy firmy również korzystają z ukrywania numeru gdy do nas dzwonią. Dlaczego to robią?

Po pierwsze dlatego, że nie możemy zablokować takiego numeru w swoim telefonie bo go po prostu nie znamy. Wiele osób, w tym my również, blokujemy numery telemarketerów, od których nie chcemy więcej otrzymywać połączeń. Na końcu artykułu również podpowiemy Wam jak to zrobić.

DomPelenPomyslow.pl Jak sprawdzić kto dzwonił

Oprócz tego w Internecie stały się popularne serwisy typu „kto dzwonił”. Jak sprawdzić kto dzwonił opisaliśmy już w jednym z naszych artykułów. Po dodaniu takiego numeru do bazy przez innych użytkowników możemy łatwo sprawdzić kto próbował się do nas dodzwonić. Wtedy wiemy czy warto oddzwaniać czy może lepiej zablokować numer. Jeśli jednak numer będzie ukryty to siłą rzeczy nikt go do tej bazy nie doda. Dzięki temu telemarketerzy nie muszą tak szybko zmieniać numerów, ale jednocześnie na pewno ilość połączeń odebranych z numeru ukrytego jest mniejsza.

Jak zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych

Poniżej przedstawimy sposoby na aktywację blokady w popularnych w naszym kraju sieciach komórkowych.

Blokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych w Play

Informacje na temat usługi znajdują się na tej stronie. Usługę włącza się krótkim kodem wpisywanym w oknie połączenia. Wpisujemy kod zamiast numeru i wciskamy zadzwoń by go uruchomić.

Aktywacja usługi *111*114*1#
Dezaktywacja usługi *111*114*2#
Sprawdzenie statusu *111*114*3#
Opis usługi *111*114*4#

Blokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych w T-Mobile

Aby włączyć blokadę należy zalogować się do serwisu Mój T-Mobile, a następnie wybrać zakładkę Usługi oraz Bezpieczeństwo i blokady. Tam wybieramy opcję Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych.

Blokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych w Plus

Wystarczy zalogować się do Plus online i w zakładce Usługi wybrać Pozostałe usługi oraz Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych. Możemy również zrobić to dzwoniąc do biura obsługi Klienta i opcja zostanie dla nas włączona. Opcja ta jest bezpłatna.

Blokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych w Nju Mobile

W tej sieci opcja ta również jest bezpłatna. Aby to zrobić wystarczy wysłać SMS o treści AKT BPA pod numer 8087 lub zadzwonić na infolinię i poprosić o włączenie usługi pracownika. Aby usługę wyłączyć wystarczy również wysłać bezpłatny sms o treści REZ BPA na ten sam numer.

Blokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych w Orange

Aby włączyć usługę blokowania należy wysłać SMS o treści AKT BPA pod numer 8087 lub wpisać z klawiatury telefonu kod *110*71# i nacisnąć klawisz połączenia. Wyłączenie usługi nastąpi po wysłaniu SMS-a o treści REZ BPA pod numer 8087. Usługa jest bezpłatna. Można ją włączyć również kontaktując się z biurem obsługi klienta. Być może zdziwiło Was, że w Nju i Orange robi się tak samo. To nie jest błąd, po prostu Nju jest marką należącą do Orange i stąd ten sam sposób włączenia usługi.

Podobne artykuły