Co oznacza ta ikona na pasku stanu w telefonie?

Technologie Data publikacji: 14 czerwca 2023

Pasek stanu w telefonie znajduje się zawsze na samej górze ekranu. Dostarcza nam podstawowych informacji o urządzeniu. Dzięki niemu już na pierwszy rzut oka wiemy, ile baterii nam jeszcze pozostało, czy korzystamy z sieci wi-fi oraz jaki mamy zasięg.

Pasek stanu dostarcza nam jednak dużo większej ilości informacji i czasami możemy znaleźć na nim ikony, których nie potrafimy w żaden sposób rozpoznać. Niestety, nie są one podpisane i choć znaczenie części z nich jesteśmy w stanie łatwo rozszyfrować, to niektóre mogą sprawić nam nieco więcej problemu.

Poniżej znajduje się ikona, z którą możemy się spotkać w naszym telefonie, ale nie do końca może być ona dla nas jasna. Jeśli do tej pory zastanawialiście się, co ona oznacza, to w tym artykule znajdziecie odpowiedź.

Ikona naładowania słuchawek bezprzewodowych

Ikonkę taką jak wyżej, znajdziemy w telefonach Xiomi obok ikonki połączenia Bluetooth na pasku stanu telefonu w momencie, gdy podłączymy do niego słuchawki bezprzewodowe. Wskazuje ona po prostu stan naładowania ich baterii, abyśmy wiedzieli, kiedy warto ponownie podłączyć je do ładowania.

W przypadku innych producentów ikonka ta może się różnić. Regułą jest jednak to, że znajduje się ona najczęściej obok ikony Bluetooth i przyjmuje formę częściowo wypełnionej baterii. Grafika poniżej pokazuje, jak wygląda to na urządzeniach z iOS.

Podobne artykuły