Jak sprawdzić kto dzwonił

Technologie Data publikacji: 12 kwietnia 2018 / Aktualizacja: 2020-04-28

Często zdarza się tak, że dzwoni do nas numer, którego nie znamy. Nie wszyscy chcą wtedy odbierać, takie połączenia. Nie raz zdarzyło się, tak, że ten nieznajomy numer należał do osoby, z którą nie mieliśmy ochoty rozmawiać. Mimo że nie odbieramy, to chcemy wiedzieć, kto dzwonił. Jak, więc to zrobić, nie musząc przy tym odbierać telefonu?

Kto dzwonił?

Sprawdzenie, do kogo należy numer, nie jest wcale takim prostym zadaniem. Ze względu na występowanie prawa, które daje możliwość ochronę danych osobowych, znacznie trudniej jest zdobyć taką informację, niż kilka lat temu. Jednak wiele serwisów internetowych zapewnia, że jest w stanie dowiedzieć się do kogo, należy numer i to całkowicie za darmo. Te portale mają jednak jeden minus. Sprzeczne informacje. Ich działanie polega, na tym, że jedna osoba wstawia numer telefonu z zapytaniem, do kogo on należy, a w komentarzach możemy zobaczyć odpowiedzi innych osób. Niestety, w tym przypadku informacje są sprzeczne. Jedna nieraz zdarza się, że dzięki takiej stronie dowiemy się kto, do nas dzwonił. W tym przypadku jesteśmy w stanie dowiedzieć się, czy dzwoniła do nas jakaś firma, a jeśli tak, to jaka.

W przypadku osób prywatnych sprawa nie jest już taka prosta. Niestety na polskim rynku, nie mamy możliwości skorzystania z portalu, który nam to zapewni. Jednak warto w takiej sytuacji sprawdzić zagraniczną aplikację, która ma bazę danych miliardów numerów telefonów. Można tam znaleźć numery telefonów z całego świata, również z polski. To jedyny i sprawdzony sposób, na sprawdzenie, kto dzwonił. Do tego potrzeba aplikacja www.truecaller.pl oraz konto na Google. Dzięki tym dwóm rzeczą mamy dostęp do miliardów numerów telefonów i informacji, o tym do kogo one należą.

Ten narzędzia dają nam możliwość dowiedzenia się, kto do nas dzwonił, bez odbierania połączenia. To daje nam większą swobodę i daje nam pełen komfort. Już nie musimy odbierać telefonu, kiedy numer na ekranie jest nieznany, by dowiedzieć się kto, dzwoni. To tego potrzebny jest nam tylko Internet i parę wolnych chwil.

Bazy numerów ze spamem

Istnieje wiele serwisów, które umożliwiają sprawdzenie czy dany numer należy do telemarketerów czy nie. Zwykle wystarczy w Google wpisać numer telefonu i na końcu dodać „kto dzwonił”. Dzięki temu jeśli numer znajduje się w jakiejś bazie na pewno znajdziemy go w jednym z pierwszych wyników. Wystarczy już tylko wejść na stronę by sprawdzić jaką ma opinię i przekonać się kto to był.

Lista serwisów gdzie można sprawdzić numer

  1. nieznany-numer.pl
  2. ktoto.info
  3. numerytelefonu.com
  4. warto-wiedziec.com.pl
  5. czyj-numerek.pl
  6. who-called.eu/pl

Przy okazji warto również wiedzieć jak zablokować numer prywatny.

Podobne artykuły