Jak pozbyć się problemu z baterią w iPhone?

Technologie Data publikacji: 04 stycznia 2018

Mogłoby się wydawać, że kłopoty z baterią w telefonach iPhone mają wyłącznie właściciele starszych modeli. Nic bardziej mylnego. Typowe dla Apple usterki mogą występować w telefonach z każdej generacji, nawet tych najnowszych. Warto zareagować w odpowiednim momencie, gdyż nie wymieniona bateria nie tylko utrudnia użytkowanie urządzenia, ale również może spowodować uszkodzenie innych elementów. Naprawa iPhone powinna odbywać się w autoryzowanym i zaufanym serwisie. Tylko wtedy będziemy mieli gwarancję, że zostaną użyte oryginalne części, a nie ich tańsze zamienniki, które nie spełniają swojej roli.

Kiedy należy wymienić baterię?

Każdy użytkownik telefonu powinien pamiętać, że żadna bateria nie będzie działała wiecznie. Pierwsze objawy jej zużycia mogą występować sporadycznie. Maksymalna wydajność telefonu obejmuje 300 pierwszych cykli ładowania. Z każdym kolejnym pojemność baterii zaczyna się zmniejszać. Przeciętny użytkownik telefonu ładuje go codziennie lub co drugi dzień. Najczęściej widoczny spadek wydajności obserwuje się po roku eksploatacji. Praca telefonu po pełnym naładowaniu jest coraz krótsza.

Oczywiście skrócenie pracy urządzenia nie jest jedynym problemem. Telefon może się wyłączyć nam w każdym momencie, nawet podczas rozmowy. Nigdy nie wiadomo, czy nie zawiedzie nas on wtedy, kiedy będziemy go najbardziej potrzebować.

Wymiana baterii iPhone jest konieczna nie tylko z powodu powyższych kwestii. Groźnym zjawiskiem jest również napuchnięcie baterii. Spuchnięte ogniwo może zniszczyć nam obudowę oraz ekran telefonu, a nawet wybuchnąć. Stanowi to spore zagrożenie dla zdrowia użytkownika. Ponadto naprawa tych elementów nie należy do tanich. Zapłacimy o wiele więcej, niż w przypadku wymiany samej baterii.

Jeśli posiadasz swój telefon powyżej 2/3 lat, to musisz być świadomy, że kres żywota baterii jest już blisko. Nie ignoruj pierwszych objawów, takich jak np. wyłączanie się telefonu bez powodu, przerywanie rozmowy, czy nagłe skoki poziomu naładowania baterii.

Gdzie wymienić zużytą baterię iPhone?

Teoretycznie zaleca się korzystanie z autoryzowanych serwisów Apple, jednym z takich punktów jest pogwarancyjny serwis urządzeń Apple – My Apple Services. Sprawdzony serwis telefonów iPhone to gwarancja nie tylko szybkiej realizacji zlecenia, ale również korzystnych cen. Bardzo często możemy odebrać telefon jeszcze tego samego dnia. Ważne jest również, aby serwis dostarczył nam potwierdzenie oryginalności zastosowanych elementów. Bateria jest sercem każdego telefonu, a więc nie można na niej oszczędzać. Zastosowanie taniego zamiennika nie przyniesie nam zamierzonych efektów. Bardzo szybko zaobserwujemy ponowne zakłócenia w pracy urządzenia. Ponadto takie baterie nigdy nie będą zapewniały wydajności na poziomie oryginałów.

Warto również dodać, że profesjonaliści używają specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu telefon będzie jak nowy. Każda bateria objęta jest gwarancją.

Podobne artykuły