Jak zabić bakterie w ustach i tym samym nieprzyjemny oddech

Zdrowie Data publikacji: 04 czerwca 2018

Za nieprzyjemny oddech odpowiadają głównie bakterie zgromadzone w ustach i resztki jedzenia, które mogą utknąć pomiędzy zębami. Według rożnych szacunków, aż 45% osób na świecie cierpi na problemy związane z nieświeżym oddechem. Zabija to w nas pewność siebie i czujemy się skrępowani przed sytuacjami intymnymi lub bliską rozmową twarzą w twarz. Dzisiaj podpowiemy Wam jak z tym problemem walczyć!

Pij wodę

Warto pic codziennie 2 litry wody i nie tylko dla zdrowia, ale również aby zadbać o zapach z naszych ust. Gdy brakuje nam wody zmniejsza się również wydzielanie śliny, a jama ustna robi się mniej wilgotna. To dobre warunki do rozwoju bakterii, które normalnie ślina również zabija. Dlatego picie zbyt małej ilości wody ma również wpływ na świeżość naszego oddechu.

Zobacz – O których godzinach pić wodę

Pamiętaj by czyścić język

Czy podczas mycia zębów poświęcasz również uwagę językowi? Na odwrocie szczoteczki do zębów zwykle znajduje się specjalna gumowa nakładka, która ma pomóc usunąć nam nalot z języka, w którym rozwijają się bakterie. One także powodują to, że nasz oddech jest nieświeży. Dlatego myjąc zęby pamiętaj o języku!

W sklepach można kupić również specjalne skrobaczki, które służą tylko do czyszczenia języka. Produkt taki zapewnia właściwą higienę jamy ustnej i pozwala szybko i bez dyskomfortu wyczyścić język. Skrobaczkę taką warto jednak co jakiś czas zdezynfekować wodą utlenioną, a codziennie oczywiście po użyciu dobrze umyć.

Myj zęby dwa razy dziennie

Myj zęby przynajmniej dwa razy dziennie przez dwie minuty. W ciągu dnia warto również stosować nić dentystyczną lub środki do płukania jamy ustnej. Pamiętaj jednak by zęby czyścić pół godziny po posiłku. Po zjedzeniu szkliwo jest najmniej odporne na co wpływ mogą mieć kawasy zawarte w pożywieniu.

Jak używać nici dentystycznej

Jedz produkty, które odświeżają oddech

Gdy nie możesz umyć zębów ani wypłukać jamy ustnej to możesz sięgnąć po naturalne produkty, które odświeżają oddech. Oto niektóre z nich:

  1. Jabłka
  2. Zielona herbata
  3. Goździki
  4. Liście mięty
  5. Nasiona kopru włoskiego
  6. Kardamon
  7. Soda oczyszczona
  8. Herbata z liści kozieradki

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/7-ways-to-kill-bacteria-in-your-mouth-and-stop-bad-breath-523160/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły