Jeden pierwiastek wzmocni włosy, paznokcie i pomoże w walce z żylakami!

Uroda Zdrowie Data publikacji: 09 maja 2018

Pierwiastek, którym dzisiaj się zajmiemy jest krzem. Nie jest niestety zbyt często spotykany w produktach, które na co dzień spożywamy, a szkoda. Jest on bowiem źródłem wielu cennych właściwości dla naszego organizmu, a znajdziemy go głównie w ziołach. Codziennie powinniśmy dostarczać 20-30 mg krzemu naszemu organizmowi.

Dlaczego krzem jest ważny?

Krzem występuje powszechnie w naszym organizmie. Znajdziemy go w tkance łącznej, z której zbudowane są błony śluzowe, ścięgna, ściany naczyń krwionośnych, zastawki serca, skóra czy układ kostno-stawowy. Pomaga on usuwać z komórek substancje toksyczne.

Uszczelnia naczynia włosowate, wzmacnia zdolność obronną organizmu przed zakażeniami i hamuje przedwczesne starzenie się. Pomaga usuwać podrażnienia i stany zapalne skóry, dzięi czemu ta wygląda lepiej. Zapobiega też wiotczeniu skóry, dlatego dłużej jest jędrna.

Ogranicza wypadanie włosów oraz przyśpiesza ich wzrost. To wszystko sprawia, że zapewnia nam tak ważne dla naszej urody działanie. Wzmacniając naczynia krwionośne zapobiega żylakom. Oprócz tego poprawia stan skóry i ujędrnia ją, a dodatkowo wspomaga nasze włosy i paznokcie.

Źródła krzemu

Krzem znajdziemy w skórkach owoców, dlatego lepiej ich nie obierać gdy chcemy je zjeść. Sporo znajdziemy go również w wodzie źródlanej, ale woda źródlana jest w niego uboga. Znajdziemy go również w łuskach ziaren zbóż, dlatego warto jeść produkty pełnoziarniste. Jednak najlepszym źródłem krzemu są zioła, a najlepsze to skrzyp, który zawiera go aż 60%.

Zioła zawierające krzem

  • skrzyp
  • pokrzywa
  • podbiał
  • rdest ptasi

Podczas przygotowywania naparu z ziół należy pamiętać o tym, że zioła powinny być długo ogrzewane na małym ogniu bo krzemionka jest trudno rozpuszczalny w wodzie. Najlepiej zrobić napar ze skrzypu, który zawiera go najwięcej. Przygotowujemy 2 łyżki skrzypu, które zalewamy 2 szklankami wody i gotujemy na małym ogniu do momentu, aż wyparuje nam połowa wody.

Wtedy wywar jest dopiero gotowy do wypicia i zapewni nam optymalną dawkę krzemu. Ziele skrzypu jest bardzo tanie i opakowanie kupimy już za kilka złotych.

Źródło artykułu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzem

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły