Thermomix wydał nowe wskazówki bezpieczeństwa. Zapoznaj się z nimi!

Zdrowie Data publikacji: 24 sierpnia 2022

Firma Vorwerk wydała nowe wskazówki bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzenia TM5 i TM6. Dostępna jest na te urządzenia nowa aktualizacja, która uwzględnia je i jednocześnie aktualizuje przepisy, których ta kwestia dotyczy. Zaktualizowana została również instrukcja obsługi.

Czego dotyczy sprawa?

Miarka, którą podczas gotowania wkładamy do pokrywy jest tak przygotowana, aby przepuszczała część pary podczas gotowania. Podczas gotowania niektórych składników i przepisów część produktów może się podnosić, a w efekcie uniemożliwiać wydostanie się pary na zewnątrz.

To powoduje wzrost ciśnienia wewnątrz naczynia, a to generuje ryzyko wypłynięcia gorącej potrawy, która może spowodować poparzenia.

Zalecenia

Zaleca się, aby podczas gotowania i duszenia w temperaturze 95 stopni lub wyższej zamiast miarki używać koszyczka. Do tego powinniśmy unikać przepełniania naczynia miksującego. Zupy, potrawy duszone i dżemy gotować należy w temperaturze nie wyższej niż 100 stopni Celsjusza.

Problem nie dotyczy miarki TM5. Dlatego musimy upewnić się, czy w swoim urządzeniu korzystamy z miarki do TM6 czy TM5. Ta druga nie przywiera tak ściśle do pokrywy.

  • https://www.vorwerk.com/pl/pl/c/strona-glowna/uslugi/thermomix/wskazowki-bezpieczenstwa

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły