Masz ciemne plamy na twarzy? Zobacz domowy sposób na ich usunięcie!

Uroda Data publikacji: 16 stycznia 2017

Jak usunąć ciemne plamy na twarzy? Nie jest to trudne, a z tą domową metodą poradzicie sobie z tym w tani i dostępny dla każdego sposób. Wystarczy wypróbować ją w zaciszu swojego domu!

Ciemne plamy na twarzy pojawiają się często po prostu z upływem lat, a winowajcą tego jest słońce. Oczywiście może to być już wcześniej zapisane w naszych genach, a ciemne plamy na twarzy pojawią się nawet z powodu zmian hormonalnych, które niesie za sobą menopauza. Nie mniej jednak jeśli już się pojawią, a ty nadal chcesz się cieszyć nienaganną cerą to możesz wypróbować tę domową maseczkę.

Jak usunąć ciemne plamy na twarzy

Skutecznym sposobem na usunięcie ciemnych plam na twarzy jest maseczka, którą wykonamy z trzech składników. Myślę, że możesz mieć je już w domu dlatego warto ją od razu wypróbować, tym bardziej, że jest bardzo prosta do wykonania. Podczas naszej kuracji wykorzystamy działanie mleka, cytryny oraz aloesu, które razem połączone wybielą ciemniejsze obszary skóry, odżywią ją i złagodzą stany zapalne.

Zobacz również: Jak hodować aloes w domu

Składniki

  • 2 łyżki aloesu
  • 5 łyżek soku z cytryny
  • 2 łyżki mleka

Przygotowanie

Zaczynamy od przygotowania sobie jakiejś miseczki, w której następnie rozrobimy naszą maseczkę wybielającą ciemne plamy na skórze. Gdy miseczka jest już gotowa dodajemy do niej wszystkie trzy składniki i mieszamy łyżeczką. Muszą dobrze się połączyć.

Gdy maseczka jest już gotowa pozostaje nam dobrze oczyścić twarz i nałożyć ją na ciemniejsze plamy na skórze. Po trzech godzinach zmywamy ją letnią wodą, dlatego najlepiej powtarzać kurację na weekend gdy jesteśmy w domu lub wieczorem. Jeśli zostanie nam maseczka możemy przechować ją w lodówce na następny dzień.

Domowa maseczka rozjaśniająca plamy na skórze

Taką samą maseczkę możesz też wykonać z innych składników. Jeśli nie masz aloesu w domu może będziesz miała wodę utlenioną i glicerynę. Jeśli masz dziecko to jest duże prawdopodobieństwo, że tak. Wtedy wystarczy zmieszać ze sobą następujące składniki i postąpić identycznie jak w pierwszym przypadku.

Składniki

  • 2 łyżki soku z cytryny
  • łyżka wody utlenione
  • łyżka gliceryny
  • 2 łyżki mleka

Aby osiągnąć efekt trzeba powtórzyć zabieg chociaż kilka razy. Po tym czasie widać już zauważalne efekty. Mam nadzieję, że dzięki tym maseczkom pozbędziecie się przebarwień na skórze i będziecie lepiej czuły się ze swoim ciałem.

Podobne artykuły