8 zalet soku z cebuli dla naszej skóry, włosów i zdrowia!

Uroda Zdrowie Data publikacji: 11 marca 2018

Cebula to bardzo ważny składnik naszej kuchni. Korzystamy z niej bardzo często w przygotowywaniu naszych posiłków. Znamy również jej zalety zdrowotne i korzystamy w postaci syropu gdy jesteśmy chorzy. Ma ona jednak jeszcze więcej zalet i możemy wykorzystać ją by zadbać o naszą skórę czy włosy. Dzisiaj przedstawimy Wam osiem zalet stosowania syropu z cebuli dla naszego zdrowia oraz urody.

1. Szybszy wzrost włosów

Cebula ma właściwości antybakteryjne, które walczą z infekcjami naszej skóry i leczą je. Oprócz tego cebula jest źródłem siarki, która jest skutecznym remedium na utratę włosów. Siarka daje siłę skórze naszej głowy, odmładza komórki skóry i dzięki temu wzmacnia ukorzenie się włosów. Dzięki temu nie wypadają tak szybko.

Aby skorzystać z właściwości soku z cebuli dla naszych włosów wystarczy przed umyciem głowy wmasować go korzystając z koniuszków palców. Dzięki temu dotrzemy głeboko, aż do skóry głowy. Zrób to pod prysznicem na samym początku, a mycie głowy pozostaw na koniec aby sok miał czas zadziałać.

2. Syrop z cebuli, a cukrzyca

Czy wiesz, że syrop z cebuli jest źródłem kwercetyny, która ma zdolność pobudzania wątroby do produkcji żółci, która pomaga kontrolować poziom cukru we krwi? Dzięki temu osoby chore na cukrzycę mogą z niego skorzystać aby pomóc sobie w walce z chorobą.

3. Zapobieganie nowotworom

Istnieje wiele naturalnych składników, które zmniejszają ryzyko chorób nowotworowych. Jednym z nich jest cebula, która zawiera selen pomagający zwalczać komórki nowotworowe raka płuc, piersi czy prostaty. Wystarczy stosować syrop z cebuli w swojej diecie dodając do różnych potraw.

4. Zdrowe serce

Zawartość krzemu w cebuli pomaga obniżyć ciśnienie krwi, zwalczyć zły cholesterol i dzięki temu wpłynąć pozytywnie na zdrowie naszego serca. Wystarczy co rano wypić trochę świeżego soku z cytryny by o nie zadbać.

5. Zdrowa skóra

Syrop z cebuli również świetnie wpływa na naszą skórę. Można stosować go na przebarwienia skóry, na blizny czy infekcje skóry np. wypryski. Wszystko co wystarczy to zastosować go jak tonik na danym fragment skóry dotknięty problemem.

6. Na przeziębienia

Cebula świetnie sprawdza się podczas przeziębień, kaszlu, kataru czy grypie. Wystarczy spożywać ją wraz z miodem. Przygotuj sobie syrop cebuli i jedz codziennie wymieszaną ją z taką samą ilością miodu.

7. Infekcje uszu

Problemy z wirusami mogą być bolesne i spowodowane zakażeniami wirusowymi lub bakteryjnymi. Nasącz wacik sokiem z cebuli, a następnie włóż do ucha. Dzięki temu cebula może zwalczyć infekcję.

8. Oparzenia słoneczne

Syrop z cebuli może CI również pomóc w przypadku oparzeń słonecznych. Wystarczy posmarować nim miejsca, które zostały oparzone przez słońce. Po 2 minutach zmyj syrop wodą i posmaruj miejsca jogurtem naturalnym. Pozostaw go na skórze na 2-3 godziny, a efekt na pewno będzie widoczny.

Jak przygotować syrop z cebuli

Składniki

  • 3 cebule
  • cukier
  • słoik
  • gaza

Przygotowanie

  1. Cebulę obierz i drobno posiekaj
  2. Zasyp sporą ilością cukru
  3. Odstawiamy na 5 godzin
  4. Odsącz syrop przez gazę i wyrzuć cebulę
  5. Syrop trzymaj zamknięty w słoiku w lodówce

Źródło artykułu: http://www.womensok.com/8-amazing-benefits-of-the-onion-juice-for-skin-health-and-hair/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły