Wypij to zanim położysz się do łóżka, a będziesz spać jak niemowlę!

Zdrowie Data publikacji: 10 listopada 2017

fot. gofitstayfit.com

Masz problemy z zasypianiem lub utrzymaniem jakości snu przez całą noc? Męczy Cię już budzenie się w środku nocy, a rano chodzić zmęczona jak po maratonie? Wypróbuj ten domowy środek ułatwiający zasypianie i poprawiający nasz sen nocny.

Zobacz również: Jak odróżnić podrabiany miód od prawdziwego

Do przepisu wykorzystamy miód, który znany jest nam bardzo dobrze i zakorzeniony jest już w medycynie ludowej. Najważniejsze jest to, że jego indeks glikemiczny jest stosunkowo niski, więc nie wywołuje nagłego skoku poziomu cukru we krwi.

Miód świetnie sprawdza się na sen, ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu. Nasz układ nerwowy świetnie w nim współpracuje, dzięki uzupełnianiu glikogenu wątrobowego, którego zapasy nasze ciało zużywa podczas snu.

10g glikogenu jest zużywanych przez nasz organizm podczas snu. Przeciętnie gromadzimy go w ciągu dnia od 75 do 100g. Dlatego uzupełniając go w ten sposób poprawiamy nasz sen. Wystarczy po prostu, że przed snem zjesz łyżkę naturalnego miodu i gotowe :)

Zobacz również: 8 rzeczy, które zaczną się dziać z Twoim ciałem gdy zaczniesz jeść miód każdego dnia

Źródło artykułu: http://justorganichealth.com/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły