8 rzeczy, które zaczną się dziać z Twoim ciałem gdy zaczniesz jeść miód każdego dnia

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-10-15

Zanim  zaczniemy zobacz jak rozpoznać prawdziwy miód od podrabianego. Tylko prawdziwy miód posiada wszystkie cenne dla nas właściwości. Zobaczcie co stanie się z Waszym ciałem jeśli codziennie będziecie jeść łyżeczkę miodu :)

Lepsza cera

Zaobserwuj nas na Facebooku

Miód jest doskonałym przeciwutleniaczem, co sprawia, że regularne jego spożywania pomaga oczyszczać ciało z toksyn i hamuje działanie wolnych rodników. Działa również antybakteryjnie więc wspiera kondycję naszej skóry. Nie bez powodu miód znajduje się w wielu maseczkach czy kremach do twarzy.

Utrata wagi

Cukier obecny w miodzie jest inny. Jest tak między innymi dlatego, że najpierw został przetrawiony przez pszczoły. Miód pobudza metabolizm, a cukier, który jest w nim zawarty zamieniany jest na energię i nie odkłada się w boczkach.

Zmniejszenie poziomu cholesterolu

Miód w ogóle nie ma cholesterolu. Składniki i witaminy przyczyniają się nawet do jego obniżenia. Codzienne spożywanie miodu ma pozytywny wpływ na walkę z cholesterolem i zdrowie naszego serca i układu naczyń krwionośnych.

Silniejsze serce

Z jednej strony to właśnie obniżenie poziomu cholesterolu pozytywnie wpływa na serce. Badania pokazują, że przeciwutleniacze zawarte w miodzie zapobiegają zwężaniu tętnic.

Lepsza pamięć

Badania pokazują, że miód posiada zdolność zwalczania stresu i przywrócenia komórkowego systemu przeciwutleniaczy co w konsekwencji poprawia pamieć. Wapń zawarty w miodzie jest paliwem dla mózgu i ma dobry wpływ na jego funkcjonowanie.

Lepszy sen

Cukier zawarty w miodzie podnosi poziom insuliny we krwi co uwalnia serotoninę. Serotonina ulega dalszej zmianie w melatoninę, a ta jest natomiast hormonem, który poprawia jakość snu.

Zdrowszy żołądek

 

Miód jest silnym środkiem antyseptycznym dlatego zaleca się jeść jedną łyżeczkę miodu dziennie na pusty żołądek. Dzięki temu możemy zapobiec wielu chorobom układu pokarmowego.

Łagodzi napięcie nerwowe

Miód łagodzi stany nerwowe oraz wpływa pozytywnie podczas regeneracji zmęczenia. Glukoza, którą zawiera jest niezbędna do pracy neuronów naszego mózgu. Krew bardzo szybko ją absorbuje co wpływa kojąco na nasz organizm, w tym również nerwy.

Domowe lekarstwo – czosnek z miodem

Dodatkowo mamy dla Was bardzo fajne naturalne lekarstwo o silnych właściwościach antyseptycznych i leczniczych. Dzięki czosnkowi moc miodu wzrośnie dziesięciokrotnie. Twój układ odpornościowy podziękuje Ci za to :)

Składniki

  • 3 główkiczosnku
  • 1 kubek miodu
  • słoik

Przygotowanie

Czosnek obierz, pokrój na plasterki i wrzuć do słoika. Zalej miodem, słoik zamknij i odłóż na kilka dni. Następnie jedz jedną łyżkę dziennie tego lekarstwa przed śniadaniem. Przechowuj w lodówce.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/8-things-that-will-happen-to-your-body-if-you-start-eating-honey-every-day-386260

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły