Wymień bułkę tartą na ten składnik, a kotlety będą smakować wyjątkowo

Kuchnia Data publikacji: 25 lutego 2024

Przywykliśmy do tego, że kotlety obtaczamy w panierce z bułki tartej. Dzisiaj chcielibyśmy jednak zaproponować Wam małą odmianę, która sprawi, że wasze kotlety będą smakować naprawdę wyjątkowo. Przekonacie się również, że bułka tarta wcale nie jest niezbędna i jeśli nie mamy jej akurat pod ręką, to możemy zastąpić ją innymi składnikami.

Czasami jako zamiennika bułki tartej, korzystamy z płatków kukurydzianych. Panierka jest wtedy bardzo chrupiąca. Wykorzystujemy też w kuchni w tej roli otręby owsiane lub orkiszowe. Zwłaszcza gdy staramy się jeść zdrowo i jesteśmy na diecie. Żaden z tych składników jednak nie jest tym, co chcemy Wam zaproponować.

Panierka z wiórków kokosowych

Wiórki kokosowe zwykle wykorzystujemy podczas pieczenia ciast lub przygotowywania deserów. Tym razem jednak posłużą nam jako baza do panierki. Ich aromat i smak sprawi, że kotlety zyskają całkiem inne charakter. Wiórki kokosowe po usmażeniu są chrupiące i wyraziste. To sprawia, że danie staje się nieco egzotyczne.

Panierkę z wiórków kokosowych przygotowujemy tak samo, tylko zamiast bułki tartej, dodajemy wiórki. Oprócz nich będzie więc potrzebna nam mąka, przyprawy, a także jajka, które posłużą jako spoiwo do mięsa i panierki.

W jednej misce wymieszaj wiórki z mąką i przyprawami, a do drugiej wbij jajka i roztrzep je widelcem. Następnie kawałki mięsa wymocz w jajku, a następnie obtocz w panierce. Smaż je następnie na dobrze rozgrzanym tłuszczu, aż panierka przybierze złoty kolor.

Nasze kotlety są gotowe. Spróbujcie ich koniecznie, bo to prawdziwe niebo w gębie. Smak ten z pewnością wszystkich pozytywnie zaskoczy, a ty zostaniesz zalana pytaniami, co zrobiłaś, że kotlety smakują tak niesamowicie.

Podobne artykuły