Wykorzystanie torebek herbaty

Porady Data publikacji: 13 września 2019

Nie wyrzucaj torebek po herbacie! Mogą przydać się na wiele różnych sposobów. Dzisiaj przedstawimy Wam 6 z nich. Wypróbujcie je, a na pewno będziecie częściej z nich korzystać.

Zabija brzydki zapach stóp

Gdy Twoje stopy mają nieprzyjemny zapach pomoże Ci moczenie nóg w wodzie z torebkami herbaty. Wystarczy, że torebki po wcześniej zaparzonej herbacie wrzucisz do miski i zalejesz ciepłą wodą. Następnie mocz w niej stopy przez 20 minut, a na koniec dobrze osusz stopy. Nieprzyjemny zapach zniknie. Pamiętaj, że jest to też wina butów, które nie przepuszczają powietrza, stopy pocą się w środku, a później bakterie powodują nieprzyjemny zapach. Dlatego do butów możesz włożyć torebki po herbacie, ale już wysuszone. Zostaw je na noc aby wyciągnęły z butów wilgoć i zabiły nieprzyjemny zapach.

Podrażnienie skóry po kontakcie z roślinami

Niektóre rośliny np. pokrzywy po kontakcie ze skórą powodują nieprzyjemne podrażnienie i swędzenie. Skóra robi się czerwona, pojawiają się na jej powierzchni pęcherzyki. Można złagodzić to uczucie przykładając do skóry torebki po zaparzeniu herbaty. Uważajcie tylko by nie były zbyt gorące. Moglibyście się poparzyć.

Nawóz dla róży

Masz róże? Możesz sprawić, że będą lepiej rosły jeśli będziesz nawozić je herbatą. Po prostu rozetnij woreczek po zaparzeniu herbaty i rozsyp fusy na ziemi wokół róży.

Czyszczenie drewna

Torebki herbaty idealnie nadają się do czyszczenia drewnianych powierzchni. Możesz zrobić z nich środek czyszczący, który dodatkowo działa antystatycznie. Gdy zaparzysz herbatę zbierz torebki i jeszcze raz zalej je wodą. Gdy wystygnie przelej ją do butelki z atomizerem, spryskaj powierzchnię, a potem spryskaj powierzchnię i wytrzyj miękką ściereczką.

Odżywka do włosów

Płukanka do włosów z fusów po herbacie świetnie je odżywi i trochę przyciemni. Tak samo jak wcześniej zaparz ponownie herbatę, a potem podczas kąpieli spłucz wodą po niej włosy. Pozostaw na trochę, a potem umyj głowę szamponem jak zwykle.

Dodaj je do kąpieli

Może na pierwszą chwilę brzmi to dziwnie, ale jest to bardzo dobry sposób. Herbata pomaga zadbać o nasza skórę. Najlepsza będzie zielona. Jest bogata w antyoksydanty więc hamuje procesy starzenia się. Nawet czarna herbata będzie przydatna. redukuje zaczerwienienia i opuchliznę. Odświeża i zmiękcza skórę.

Podobne artykuły