Nie wyrzucaj fusów od kawy, zobacz jak możesz je wykorzystać!

Porady Data publikacji: 06 stycznia 2016

Okazuje się, że fusy po kawie mają wiele praktycznych zastosowań, które możecie wykorzystać. To o wiele lepsze niż wyrzucanie ich do śmieci :)

Miniatura-—-Odzyskano

Fusy po kawie jako nawóz

Fusy po kawie idealnie nadają się jako nawóz do kwiatów doniczkowych. Mają dużo potasu i fosforu, który pozwoli im szybciej rosnąć, a okazy będą okazałe i zdrowe :)

Fusy po kawie na walkę z cellulitem

J5FSFPa

Peeling kawowy to idealny sposób na cellulit. Wszystko dzięki kofeinie, więc zamiast kupować drogie kremy albo peelingi możesz zrobić go sama z kawy i oliwki dla dzieci.

Fusy po kawie chronią przed ślimakami

Jeśli w ogrodzie masz problem ze ślimakami wystarczy, że obsypiesz rośliny fusami z kawy, a wtedy ślimaki będą trzymać się od nich z daleka.

Fusy po kawie jako ochrona przed mrówkami

MTAyNHg3Njg,13868268_13868138

Tak samo jak ślimaki, mrówki również nie lubią kawy. Fusy mogą je odstraszyć więc jeśli wchodzą do Twojego mieszkania to wystarczy znaleźć miejsce przez, które się dostają i rozsypać tam trochę fusów od kawy.

Fusy po kawie odstraszą koty

Jeśli masz problem z kotami włóczęgami, które wyrzucają śmieci ze śmietnika, rozrywają worki lub robią co chcą na Twoim balkonie to wystarczy, że w ich ulubionych miejscach rozsypiesz trochę fusów, a kot z pewnością będzie wolał sobie poszukać innego sąsiada.

Fusy po kawie na włosy

Jeśli chcesz by Twoje włosy były błyszczące i puszyste wcieraj w głowę fusy po kawie, a następnie normalnie umyj głowę. Pamiętaj jednak, że mogą tego używać tylko posiadaczki ciemnych włosów.

Fusy po kawie na pchły

74216_articlefeature

Jeśli Twój pies ma problem z pchłami możesz mu pomóc za pomocą fusów od kawy. Natrzyj jego sierść podczas kąpieli fusami z kawy, a następnie dobrze spłucz. Pamiętaj  by kurację powtarzać, a problem z pchłami zniknie.

 

 

Podobne artykuły