Pattex One For All Crystal – montaż, którego nie zauważysz

Porady Data publikacji: 20 sierpnia 2021

Przyszłość jest już dziś. Elementy, które dawniej wydawały się nieosiągalne dzisiaj są na wyciągnięcie ręki. Modernistyczne dekoracje stały się dostępną możliwością. Wraz z postępem, rosną wymagania. Wszystko musi być coraz piękniejsze. Opływowe kształty aut, lekkie konstrukcje. Schody mają sprawiać wrażenie wiszących w powietrzu. Wszelkie przedmioty mają nie tylko być praktyczne, ale też wyglądać doskonale. Jak osiągnąć taki efekt w wykończeniach wnętrz?

Łączenie, którego nie ma

Kiedy przemysł fashion oddaje ukłon w stronę przeszyć i zakładek, architektura zerka ku gładkim powierzchniom. Płytki zmieniły się z małych kwadratów w ogromne, mające ponad 1 m2 powierzchni. Jednak na podłogach zaczynają królować jednolite posadzki z mikrocementu i żywicy. Pomieszczenia rozświetlane są szklanymi ścianami. Kiedyś zarezerwowanymi dla biurowców, dzisiaj dostępnymi na życzenie. Elementy dekoracji mają sprawiać magicznie zawieszonych w powietrzu. Łączyć się bez widocznych śrub, zawiasów a kropla kleju kwalifikuje się jako defekt. 

Jak osiągnąć efekt doskonały?

Producenci prześcigają się w różnych rozwiązaniach. W materiałach takich jak drewno, kamień czy różne tworzywa możliwości jest wiele. Najważniejsze, żeby mocowania nie było widać. Stosowanie ukrytych łączników w stolarstwie jest absolutnym standardem. Są jednak elementy, które po prostu trzeba przykleić. Wtedy świetnie sprawdzają się np. produkty Pattex ONE FOR ALLTe kleje deklasują konkurencję swoimi właściwościami. Mając zestaw z tej serii, jest się gotowym prawie na każdy montaż! Produkty ze wspomnianej serii kleją na sucho i wilgotno, uszczelniają oraz radzą sobie z dużymi ciężarami i materiałami, które niszczyły się pod wpływem produktów rozpuszczalnikowych. 

1. Uniwersalne rozwiązania wysokiej jakości

Polimery mają wyjątkowe właściwości, dzięki którym można je stosować w wielu sytuacjach. Firma Henkel opatentowała technologię FLEXTEC POLYMER, która gwarantuje niepowtarzalną odporność na wstrząsy, wibracje, temperatury, promieniowanie UV itp. Tym samym redukuje ryzyko, że klej przestanie łączyć elementy. Jedna seria pozwala wykonać pracę na większości powierzchni, nawet wilgotnych.

2. Precyzja wykonania

Nawet najlepszy produkt nie poradzi sobie, jeśli powierzchnia nie zostanie prawidłowo przygotowana. Klej może gwarantować połączenie najróżniejszych powierzchni lub utrzymanie ciężarów. Jednak jeśli wcześniej nie zostanie usunięty pył- łączenie rozklei się bardzo szybko. Nawet najlepiej scalone elementy, będą wyglądały źle, jeśli po dociśnięciu nie zostanie zebrany nadmiar kleju. Wtedy jego stosowanie zupełnie mija się z celem.

3. Klej, którego nie widać

Do niedawna, nawet najbardziej doświadczeni fachowcy nie mieli możliwości przeskoczyć barier technologicznych. Nawet mimo mistrzowskiej precyzji wykonania i dbałości o detale. Chcąc np. zamontować na ścianie przezroczyste szkło, konieczne było zastosowanie widocznych mocowań. Teraz wystarczy dobrze oczyścić powierzchnie i sięgnąć po ONE FOR ALL CRYSTAL. Unikalna formuła sprawia, że ten klej jest zupełnie niewidoczny. Doskonale sprawdzi się więc do montażu wszelkich szklanych elementów. Teraz umywalka na szklanym blacie może wyglądać doskonale.

Podobne artykuły