Wykorzystaj płyn do mycia naczyń by ożywić swoje storczyki!

Porady Data publikacji: 19 marca 2019

Storczyki są pięknymi i bardzo popularnymi w naszych domach kwiatami. Niestety sprawiają swoim właścicielom też wiele problemów i często nie udaje się ich utrzymać w dobrej kondycji. Problemem jest zwykle podlewanie, które wymaga pewnego schematu działania. O tym jak podlewać storczyki już pisaliśmy i jeśli jesteście Ciekawi to zachęcamy Was do przeczytania naszych wskazówek. Dzisiaj przedstawimy Wam ciekawy pomysł na odratowanie storczyka, do którego wykorzystamy płyn do mycia naczyń.

Jak odratować storczyka

Twoje storczyki wyglądają już mizernie, robiłaś wszystko i nie udało się nic z tym zrobić? Nie wyrzucaj ich jeszcze. Daj im ostatnia szansę i wykorzystaj ten ciekawy trik, o którym nie dawno usłyszałam. Wywołał na mojej twarzy lekkie zdumienie, zastosowanie płynu do naczyń wydaje się być kontrowersyjnym pomysłem. Gdy koleżanka jednak pokazała mi zdjęcia swoich storczyków po zastosowaniu tej metody uznałam, że warto się nią z Wami podzielić.

Całe przedsięwzięcie zaczynamy od napełnienia miski wodą, a do niej dodajemy odrobinę płynu do mycia naczyń. Storczyki wyjmij z osłonek i włóż do tej wody. Pozostaw je tam na 5 minut, niech się zaczerpną dobrzej kąpieli. Po tym czasie przemyj je tym roztworem wody z płynem do mycia naczyń. Umyj łodygi i liście. Zanim włożysz je ponownie niech wyschną w misce, ale już pustej i potem postaw je na miejsce.

Dzięki temu odżyją. Daj im teraz trochę czasu, a odzyskają swoją kondycję i znów będą wyglądać jakbyś przyniosła je dopiero co ze sklepu. Dlatego zanim zdecydujesz się ich pozbyć wypróbuj jeszcze ten sposób!

Podobne artykuły