Windows 10 – brak polskich znaków. Jak naprawić?

Technologie Data publikacji: 04 października 2020

Jak naprawić brak polskich znaków w Windows 10? Podczas pisania możesz zauważyć, że nagle przestały działać polskie znaki. Próba ich wciśnięcia natomiast wywołuje akcje, których nie próbowaliśmy włączyć. Bardzo łatwo można taki błąd naprawić.

Jak naprawić polskie znaki w Windows 10

Błąd z brakiem polskich znaków podczas pisania w Windows 10 jest najczęściej związany z przypadkowym wciśnięciem skrótu klawiaturowego. Wciśnięcie kombinacji dwóch klawiszy przełącza naszą klawiaturę z języka Polskiego na Angielski. Wtedy oczywiście polskie znaki nie działają.

Aby naprawić polskie znaki i znów zmienić ustawienia klawiatury na język Polski, wystarczy ponownie użyć kombinacji klawiszy, która wywołała problem.

Kombinacja klawiszy, którą musimy użyć to znaczek Windows oraz Spacja. Po wciśnięciu tych klawiszy na ekranie wyświetli się komunikat o zmianie języka klawiatury.

Windows + Spacja

Co zrobi gdy ta kombinacja nie działa? Spróbuj nacisnąć jednocześnie Alt + Shift po lewej stronie klawiatury. Ten skrót również służy do przełączenia klawiatur w systemach Windows.

Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi udało Ci się naprawić brak polskich znaków w Windows 10. Oczywiście problem może być również spowodowany innymi przyczynami, ale najczęściej jest to właśnie przypadkowa zmiana języka klawiatury podczas pisania na niej. Dlatego sposób ten w większości przypadków powinien rozwiązać problem z polskimi znakami w Windows 10.

Podobne artykuły