Jak ustawić konto TikTok na prywatne

Technologie Data publikacji: 29 stycznia 2019

Jeśli nie chcesz by wszyscy mogli widzieć to co publikujesz w TikTok oraz aby nie każdy mógł to komentować to możesz zmienić status swojego konta TikTok na prywatne. Popularna aplikacja Musically została połączona z aplikacją TikTok. Możemy za jej pomocą publikować krótkie i fajne filmiki. Możemy również reagować na filmy innych. Jest ona swego rodzaju fenomenem, nic więc dziwnego, że wiele osób nie przechodzi obok niej obojętnie.

Jak ustawić konto TikTok na prywatne

Bardzo łatwo jest utworzyć fałszywe konto i nękać kogoś w komentarzach. Jest to niebezpieczne tym bardziej, że aplikacji tej korzysta bardzo dużo dzieci i młodzieży, które mogą stać się obiektem hejtu. Ustawienie prywatności w TikTok to najlepszy sposób, aby się przed tym uchronić, a swoje treści udostępnić tylko znajomym, których znamy i zaakceptujemy w aplikacji TikTok.

Oprócz tego aplikacja ta pozwala tworzyć fajne filmiki, które możesz wykorzystać np. na Instagramie. Jeśli wtedy nie chcesz uczestniczyć w całej społeczności TikTok to również zmiana konta na prywatne będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Gdy jesteś w aplikacji kliknij ikonkę wielokropka (•••), którą znajdziesz w prawym górnym rogu aplikacji. Następnie przejdź do zakładki Privacy and Safety (Prywatność i bezpieczeństwo).  Następnie przy opcji Private Account (Koto prywatne) przestaw suwak na włączony (zielony).

Skąd mam wiedzieć, że konto jest już prywatne? Zobacz jakiś swój filmik. W dolnym rogu ekranu zobaczysz etykietę Private (Prywatne). Oznacza to, że materiał jest dostępny dla Ciebie i ewentualnie osób w kręgu Twoich znajomych na TikTok.

Jeśli ktoś będzie próbował dodać Twój profil do obserwujących zobaczy komunikat, że to konto jest prywatne i wykonanie takiej czynności wymaga Twojej zgody. Zostanie ona do Ciebie wysłana i to ty zadecydujesz czy daną osobę zamierzasz zaakceptować czy odrzucić.

Chcesz poczuć się całkowicie niewidzialnym w TikTok? Nad opcją Private Account znajduje się opcja Allow Others to Find Me (Pozwól innym mnie znaleźć). Jeśli odznaczysz tą opcję (biały suwak) inni nie będą mogli znaleźć Twojego profilu na TikTok.

Podobne artykuły