Jak uruchomić stare gry na Windows 10 – KROK PO KROKU

Technologie Data publikacji: 22 lipca 2018

Jak uruchomić stare gry na Windows 10? Niektóre starsze gry nie chcą działać na nowym systemie Microsoftu. Czy musimy więc rezygnować z grania w nie? Nie, wystarczy, że postąpicie według tych instrukcji i bez problemu uruchomicie starsze gry na win 10.

Jak uruchomić starsze gry na Windows 10

Zaczynamy od kliknięcia na przycisk Start, ale robimy to prawym klawiszem myszy. Ukaże nam się menu, z którego wybieramy opcję „Aplikacje i funkcje„.

Ukaże nam się okno, z którego wybieramy opcję „Programy i funkcje” znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu.

Następnie wybieramy opcję „Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows”. Znajdziemy ją w lewym górnym rogu. Zawiera ona obok ikonkę tarczy, która sygnalizuje, że wymaga to posiadania funkcji administratora systemu.

Następnie pojawi nam się nowa lista z różnymi opcjami, które możemy włączać i wyłączać. Szukamy więc opcji „Składniki starszej wersji” i ją włączamy. Aby to zrobić należy rozwinąć ikonką plusa listę i upewnić się, że zarówno Składniki starszej wersji jak i DirectPlay mają obok ikonkę „ptaszka” zaznaczoną.

Od tego momentu możemy już uruchomić starsze gry na systemie Windows 10. Jak widać instrukcja jest prosta i jej wykonanie zajmuje dosłownie chwilę. Jednak dzięki temu bez problemu możemy dalej grać w swoje ulubione gry na nowym systemie.

Podobne artykuły