Kindle Paperwhite 3 – jak wyłączyć automatyczne wygaszanie ekranu

Technologie Data publikacji: 05 czerwca 2018

Ostatnio nabyliśmy czytnik ebooków Kindle Paperwhite 3 i na pewno z czasem ukaże się o nich kilka ciekawostek, być może jakaś recenzja lub porady, które będą wynikały z jego użytkowania. Jest jednak jedna rzecz, która po kilku dniach używania zaczęła nas denerwować – automatyczne wygaszanie ekranu.

Czytnika używamy w ciągu dnia bardzo często korzystając z wolnej chwili by coś poczytać. Wiadomo jednak, że zawsze pojawiają się jakieś obowiązki np. trzeba na chwile odejść pomóc dziecku. Wtedy czytnik wygaszał ekran i znów trzeba było go wybudzać aby powrócić do czytania. Czas wcale nie jest jakiś długi. Dlatego zaczęliśmy szukać sposobu na wyłączenie tego wygaszacza. Można go samodzielnie wywołać przyciskiem POWER, gdy skończymy czytać. Na szczęście udało się znaleźć rozwiązanie.

Jak wyłączyć wygaszanie ekranu w Kindle

Na większości urządzeń Kindle z dotykowym ekranem można wprowadzać polecenia korzystając z paska wyszukiwarki w menu głównym. Gdy wpiszemy ~ds spowodujemy, że wygaszacz keranu nigdy się nie wyświetli.

Jest jednak pewien minus tego rozwiązania. Gdy to zrobimy nie będziemy mogli przejść w tryb uśpienia na swoim czytniku. Zamkniećie pokrywy czy wciśnięcie przycisku POWER nie spowoduje pojawienie się wygaszacza. Negatywnie może to wpłynąć na czas pracy na baterii. Przydaje się jednak gdy używamy czytnika Kindle do pracy i musimy mieć otwartą stronę dłużej niż 10 minut. Wtedy możemy tym poleceniem wpisanym w wyszukiwarkę zablokować automatyczne wygaszanie ekranu.

Jeśli chcemy ponownie wrócić do tego aby ekran się wygaszał wystarczy zresetować czytnik Kindle Paperwhite 3. Aby to zrobić przytrzymaj przycisk POWER aż pojawi się menu. Z menu wybierz opcję RESTART. Po zrestartowaniu czytnika funkcja ta będzie działać tak jak wcześniej i gdy znów będziemy chcieli zablokować wygaszanie ekranu należy w pasek wyszukiwarki wpisać ~ds i potwierdzić enterem.

Dla tych, którzy lubią szukać rozwiązań wielu problem warto znać stronę, gdzie są wypisane wszystkie polecenia, które możemy wpisać w pasek adresu. Znajdziecie ją tutaj.

Podobne artykuły