Wigilia – jak się ubrać?

Kategoria: Moda
Data publikacji: 2020-11-22 / Aktualizacja artykułu: 2020-12-02

Jak się ubrać na wigilię? Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Jest to często czas przepełniony radością, przygotowaniami do świąt oraz wspólnie spędzonym czasie w gronie bliskich. Czas ten warto celebrować i doceniać, a jednym z elementów, który może okazać nasz szacunek do tego ważnego dla nas wydarzenia, jest nasz ubiór. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy podpowiedzieć Wam co założyć na wigilię. Zobacz również artykuł, z którego dowiesz się jak rozpocząć wigilię.

Jak ubrać się na wigilię?

Na wigilię powinniśmy ubrać się elegancko, ale nasz ubiór nie może być zbyt krzykliwy. Powinniśmy wyglądać odświętnie, a nasze ubranie powinno na myśl przynosić wieczorowy strój, który równie dobrze moglibyśmy założyć na ważny bankiet.

Mężczyźni mogą ubrać się klasycznie – biała koszula, czarny garnitur. Dodatki natomiast mogą być w kolorze granatowym, czerwony, bordowym lub w kolorze butelkowej zieleni. To kolory, które tradycyjnie kojarzą nam się ze świętami Bożego Narodzenia.

Zadbaj o jakość powietrza w sezonie grzewczym

W przypadku kobiet sprawdzą się te same kolory, ale nie muszą być już jedynie dodatkami. Jednak trzymamy się bardziej stonowanych barw, które lepiej pasują do zimowych miesięcy.

Warto również postawić na wygodę, dlatego dużo lepiej sprawdzi się sukienka niż suknia. Dobrym pomysłem może być również kobiecy garnitur czy kostium damski.

Jak ubrać się na drugi dzień świąt?

Tutaj możemy dać sobie już więcej swobody. Powinniśmy ubrać się nadal schludnie, ale za to możemy już postawić na żywsze kolory, błyszczące dodatki, wygodne swetry, koszule czy strój casualowy. Zobacz co to jest casual.

Dla osób, które uwielbiają świąteczne dodatki, swetry w choinki, czapki mikołaja, skarpety w bałwanki – to dzień, w którym mogą też popuścić wodze swojej fantazji.

Pamiętajmy, że Boże Narodzenie to święto z natury wesołe, w którym powinniśmy się cieszyć. Drugi dzień świąt to moment, w którym możemy okazać tę radość.

Mogą Cię zainteresować