Początek ciąży — jak ukryć brzuszek?

Moda Data publikacji: 18 marca 2024

Ciąża to wyjątkowy stan w życiu kobiety, który jest przepełniony szczęściem, miłością oraz porcją obaw. Często zdarza się, że w początkowym stadium ciąży brzuszek jeszcze nie jest zbyt widoczny, ale i tak wiele kobiet chce go ukryć, zwłaszcza w sytuacjach, gdy wraz z partnerem jeszcze nie ogłosili radosnej nowiny. Poznaj kilka sposobów na to, by skutecznie osłonić ciążowe krągłości.

Kiedy zaczyna rosnąć brzuszek i kiedy staje się widoczny?

Zastanawiasz się, kiedy kupić luźniejsze ubrania i zakryć zaokrąglający się brzuch? Brzuszek w ciąży zazwyczaj zaczyna rosnąć między 12. a 16. tygodniem, ale to zależy od indywidualnych cech organizmu kobiety. W tym przypadku istotne może okazać się to, czy w ciąży jesteś pierwszy raz, czy jest to twoje kolejne dziecko. Ze względu na nieco rozciągnięte mięśnie, u kobiet, które spodziewają się dziecka kolejny raz, znacznie szybciej widać zarys brzucha.

Warto mieć również na uwadze, że widoczność brzucha może być uzależniona od cech anatomicznych kobiety oraz jej kondycji fizycznej. Jeśli panujesz powiększenie rodziny, warto rozważyć rozpoczęcie treningów, które wzmocnią twoje mięśnie i przygotują ciało do wysiłku, jakim jest ciąża i późniejszy poród.

Jak można go zamaskować ciążowy brzuszek?

Jeśli nie chcesz chwalić się tym, że zostaniesz mamą, najlepszym wyborem będą wszelkiego rodzaju luźne ubrania. Odzież typu oversize może być doskonałym sposobem na ukrycie brzuszka w początkowym stadium ciąży. Postaw na sukienki maxi, luźne bluzki, swetry i spodnie z szerokimi nogawkami, które będą dla ciebie wygodne, co może okazać się niezwykle istotne podczas tak wyjątkowego stanu. Staraj się unikać ubrań obcisłych, które mogą odsłonić rosnący brzuszek. Podczas wyboru możesz również pokusić się o modele bluzek lub tunik z dodatkowymi marszczeniami, lub falbanami w okolicy brzucha.

Ubrania w ciemnych kolorach, takie jak granatowy, czarny czy bordowy, optycznie wyszczuplają sylwetkę i mogą sprawić, że brzuszek będzie mniej zauważalny. Unikaj jasnych kolorów, które mogą przyciągać uwagę do obszaru brzucha. Wychodząc na miasto, sprawdzą się również wszelkiego rodzaju duże torebki, szale, apaszki czy długie naszyjniki, które  mogą odwracać uwagę od brzuszka i skupić ją na innych częściach ciała. Akcesoria te mogą dodać stylizacji charakteru i sprawić, że brzuszek będzie mniej zauważalny.

Ciekawą inspiracja może być również film z kanału fitappy2, w którym autorka pokazuje 5 modowych stylizacji i trików, jak ubrać się w ciąży, aby ukryć brzuszek.

Pamiętaj, że każda kobieta ma prawo do decyzji, kiedy chce ogłosić swoją ciążę, więc jeśli chcesz ukryć swój stan w początkowym stadium, możesz skorzystać z powyższych sposobów, aby poczuć się bardziej komfortowo i pewnie.

Podobne artykuły