10 pomysłów na Bożonarodzeniowe dekoracje DIY

Dekoracje Data publikacji: 17 listopada 2019

Boże Narodzenie to czas, który nastraja nas pozytywnie. Ma pewną magię. Gdy zaczną być w radiu grane świąteczne piosenki, na ulicach pojawią się dekoracje, a w domu rozpoczną się mozolne przygotowywania do Świąt, jakoś inaczej wtedy się czujemy. Czuć w sercu pewną radość. Macie tak samo? :) Lubię ten nastrój i chętnie wprowadzam go do swojego domu. Wiem oczywiście, że dzisiaj jest to też festiwal konsumpcjonizmu. Wystawy sklepowe zachęcają nas do wydania jak najwięcej na prezenty czy dekoracje. Nie musimy jednak w tym uczestniczyć, a jednocześnie nie musimy z tego rezygnować. Jednym ze sposobów jest przygotowywanie dekoracji samodzielnie. Będą niepowtarzalne, będzie w nich też coś indywidualnego, włożonego przez samych Was, a do tego oczywiście będą tańsze niż te kupione w sklepie :)

Świąteczne świeczki

Wiele nie trzeba aby stworzyć nastrojowe dekoracje. Polecam kupić świeczkę o aromacie, który przypomina nam święta. Następnie potrzebujemy jutowej siatki i jutowego sznurka. Następnie po małej gałązce świerkowej i gotowe :)

Świeczka na Boże Narodzenie

Kolejny pomysł jest bardzo podobny, ale z wykorzystaniem trochę innych elementów. Świeczka została zamknięta w szklanym świeczniku. Dodatkowym elementem jest gruba sól morska i szyszki obsypane mąką, która przypomina śnieg. Jak Wam się podoba taki pomysł? :)

Puszka DIY

Jeśli znudziły Wam się już świeczki to mam dla Was coś innego. Wystarczy puszka, która została Wam po przygotowywaniu jakiś świątecznych potraw. Umyjcie ją i osuszcie. Następnie zawińcie ją w jutową siatkę i zawiążcie kokardą. Dodajcie trochę gałązek świerkowych i szyszek. Ozdóbcie sztucznym śniegiem i gotowe :)

Świeczniki ze słoików

Takie świeczniki bywają naprawdę drogie, a można je zrobić bardzo łatwo. Wystarczą Wam słoiki, farba i naklejki w kształtach, które nawiązują do świąt i zimy. Można je również wyciąć samodzielnie. Naklejamy naklejkę i malujemy słoik. Gdy farba trochę przeschnie zrywamy naklejkę i pozwalamy jej wyschnąć całkowicie. Potem wystarczy już tylko umieścić w środku świeczkę.

A tutaj wersja jeszcze szybsza i łatwiejsza w wykonaniu.

Składanie chusteczki w choinkę

Bardzo fajny pomysł na ozdobienie stołu :) Na zdjęciu poniżej znajduje się instrukcja krok po kroku jak to zrobić. To naprawdę proste!

Filcowe mikołajki

Bardzo spodobała mi się ta dekoracja i do tego jest prosta w wykonaniu :)

Choinka na ścianie

Jeśli znudziła Wam się tradycyjna choinka lub nie macie na nią miejsca to może spodobać Ci się taki pomysł :) Łańcuch i lampki rozwieszone na ścianie w kształcie choinki.

Mikołaj 3D z włóczki

Klej wikol, włóczka i balony to podstawa, aby zrobić takiego mikołaja :)

fot. pinterest.com

Choinki z gałązek

Trzeba przyznać, że są bardzo urocze i proste w wykonaniu :)

fot. pinterest.com

Podobne artykuły