10 pomysłów na udekorowanie okna na Boże Narodzenie

Dekoracje Data publikacji: 13 grudnia 2020 / Aktualizacja: 2022-12-08

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczeły się już pełną parą. Zaczynamy robić pierwsze zakupy. Przygotowujemy potrawy, które można zrobić wcześniej. Zdobimy również nasze domy. Oprócz tradycyjnego ubierania choinki, na które jeszcze przyjdzie czas (chociaż część robi to też wcześniej) jednym z elementów wystroju jest zdobienie okien. To wyjątkowy element bo jednocześnie stanowi on ozdobę wewnątrz, jak i na zewnątrz naszego domu. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy zainspirować Was kilkoma pomysłami na ich ozdobienie.

1. Bombki w oknach

Z pewnością macie w swoich ozdobach choinkowych sporo bombek i łańcuchów. Możecie wykorzystać je, by stworzyć wiszącą dekorację w oknie. Jedyne czego będziecie do tego potrzebować to żyłki. Dzięki niej zawieszenie dekoracji nie będzie widoczne i będą one budzić wrażenie zawieszonych w powietrzu.

2. Dekoracja z gałązek

Bardzo ładna dekoracją, którą możecie zrobić samodzielnie. Nie jest to trudne, a efekt jest naprawdę genialny. Możecie na nich zawiesić dowolne ozdoby.

3. Choineczka na parapecie

Mała choineczka na parapecie również może być piękną dekoracją. Dzisiejsze lampki ledowe na baterie potrafią świecić długo, nie potrzebują zasilania dodatkowego i nie nagrzewają się. Można więc bez problemu je na takim żywym drzewku zawiesić.

Zobacz również: Jak zrobić gwiazdki z papieru

4. Girlanda bożonarodzeniowa na okno

Bardzo prosty, popularny, ale i za każdym razem dobrze wyglądający pomysł na Boże Narodzenie.

5. Wieniec świąteczny w oknie

Wieńce świąteczne wyglądają zawsze pięknie. Są zielone, dodatki świąteczne wprowadzają tutaj odpowiedni nastrój. Zazwyczaj wieszamy je na drzwiach, ale powieszenie go w oknie jest również bardzo dobrym pomysłem.

6. Świece i gałązki

Tutaj widzicie akurat świece na baterie i powiem Wam, że są super. Mam podobne z IKEA i świetnie wyglądają oraz genialnie się ich używa. Wystarczy je przekręcić, aby je włączyć. Stoją sobie w świeczniku, a baterie wytrzymują naprawdę długo.

Fajne w takich świecach jest również to, że nie musimy się martwić o to, że je zostawimy, że pobrudzą stół woskiem czy, że wyglądają już brzydko bo są w części już stopione.

7. Bombki z gałązką

Kup przeźroczyste bombki, a następnie umieść w nich gałązki. Wygląda to świetnie :)

8. Szyszki ze sztucznym śniegiem

Szyszki, które możecie znaleźć podczas spaceru w lesie możecie spryskać sztucznym śniegiem, a następnie stworzyć z nich dekoracyjną kompozycję na parapecie.

9. Łańcuch z szyszek

Szyszki możemy również pomalować farbą, zawiązać na jutowym sznurki i zrobić z nich wiszące łańcuchy podwieszone na karniszu.

10. Wiszące prezenty

Pudełka prezentowe wiszące na wstążkach to super pomysł na świąteczną dekorację :)

Przeczytaj również: Nowoczesne plisy do eleganckich wnętrz

Podobne artykuły