Wiesz, że grejpfrut pomoże Ci schudnąć? To wszystko dzięki jednemu fascynującemu działaniu!

Zdrowie Data publikacji: 21 października 2018

Grejpfruty to jedne z owoców, które mogą pomóc Ci zadbać o linię. Maja one wspaniałe właściwości, które dosłownie pomagają schudnąć. Nie tylko dlatego, że są niskokaloryczne bo zawierają jedynie 40 kcal w 100g. Nie też dlatego, że mają niski indeks glikemiczny wynoszący 25. Ani też dlatego, że zmniejszają poziom złego cholesterolu i regulują ciśnienie. Wszystko dlatego, że potrafią one zmniejszyć przyswajanie tłuszczu ze spożywanego pokarmu.

Dlaczego grejpfruty pozwalają schudnąć

Gdy spożywamy za dużo tłuszczu, o co nie jest trudno, gdy odżywiamy się jedząc gotowe rzeczy lub stołując się na mieście, nadwyżki energetyczne, które w ten sposób powstają są kumulowane w postaci tkanki tłuszczowej. To dlatego, że jemy zbyt dużo kalorii, a nasza aktywność fizyczna jest zbyt mała aby je wszystkie spalić. Więc muszą być one odłożone na później. To co potrafi grejpfrut to sprawienie, że tego tłuszczu, który odłoży się „na później” będzie mniej i zostanie on po prostu wydalony z organizmu. Dzięki temu możemy zacząć chudnąć, więc gdy kupujesz jakieś gotowe danie na mieście, to warto też przy okazji kupić sobie świeżego grejpfruta lub sok grejpfrutowy (świeżo wyciskamy) i wypić go przed posiłkiem. Oczywiście, jeśli chcesz zmaksymalizować efekty odchudzania, musisz też zmienić swoje nawyki.

Wtedy również nie zapominaj o nim w swojej diecie, bo oprócz zmniejszania ilości odkładanego tłuszczu, pozwala szybciej i efektywniej spalić ten już istniejący. Nic więc dziwnego, że jest składnikiem wielu diet odchudzających. Dlatego warto zacząć go codziennie stosować w swojej diecie i np. wprowadzić grepfruta jako przekąskę na drugie śniadanie czy pić świeży sok z grejpfrutów.

Oczywiście to nie wszystko, grejpfrut jest także bardzo zdrowy. Jest cennym źródłem witamin i minerałów np. potasu, witamin z grupy B czy prowitaminy A. Chroni przed miażdżycą i nowotworami. Zmniejsz poziom cholesterolu, a także ma działanie przeciwzapalne. Pomaga również w regeneracji wątroby.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły