10 oznak, które świadczą o tym, że masz złe krążenie

Zdrowie Data publikacji: 05 lipca 2017 / Aktualizacja: 2017-07-11

Dobre krążenie krwi jest niezbędne dla naszego zdrowiu. Krew transportuje po naszym organizmie nie tylko tlen, ale również składniki odżywcze. Dlatego problemy z krążeniem przekładać mogą się na wiele innych problemów zdrowotnych.

Skąd mamy wiedzieć, że mamy słabe krążenie krwi w organizmie? Jest 10 symptomów, które mogą na to wskazywać. Postaramy się je Wam przybliżyć.

1. Obrzęk nóg

Oczywiście obrzęk nóg może być spowodowany trybem naszego życia lub siedzeniem przez dłuższy czas w jednej pozycji. Winne też często jest spożycie soli. Jednak u pacjentów, którzy mają problemy z krążeniem jest to symptom, który bardzo często występował. Sam obrzęk jednak nie należy z góry traktować jako objaw słabego krążenia. Oprócz niego musi pojawić się też kilka innych symptomów.

2. Drętwienie rąk i stóp

Uczucie drętwienia niektórych części ciała, a zwłaszcza kończyn może oznaczać słaby dopływ krwi.

3. Zimne dłonie i stopy

Właściwy przepływ krwi pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Gdy krew krąży zbyt wolno zaczynamy odczuwać zimno. Najczęstszym objawem są zimne stopy i dłonie. Dzieje się tak dlatego, że dociera do nich również mniej tlenu, który transportowany jest razem z krwią.

4. Stałe uczucie zmęczenia

Jest to związane również z transportem tlenu. Gdy nasz organizm jest niedotleniony szybciej się męczymy. Powoduje to, że czujemy się cały czas zmęczeni, mogą pojawić się nawet duszności czy omdlenia.

5. Częstsze choroby

Słaby układ krążenia ma bezpośredni wpływ na nasz układ immunologiczny. Dlatego częściej chorujemy bo nasza odporność spada. Witaminy i składniki mineralne wolniej są transportowane w naszym organizmie. Nawet leki działają słabiej. Podczas skaleczenia może okazać się, że nasze rany nie goją się tak szybko jak kiedyś.

6. Żylaki

Żylaki mogą być objawami słabego krążenia krwi. W żyłach wzrasta wtedy ciśnienie. Wtedy naczynia krwionośne pęcznieją, wypełniają się stojącą krwią i są dużo bardziej widoczne pod skórą.

7. Utrata włosów

Krew z tlenem dociera nawet do komórek skóry naszej głowy odżywiając ją i cebulki naszych włosów. Gdy krążenie jest zbyt słabe, a skóra głowy nie otrzyma odpowiednich składników odżywczych w potrzebnych na niej ilościach, włosy mogą zmniejszać swoją objętość, być słabsze, a w konsekwencji nawet częściej wypadać.

8. Zaburzenia erekcji

Problem ten dotyczy mężczyzn. Bardzo dobrze wiemy jak działa erekcja, więc wydaje się logiczną konsekwencją braku dobrego krążenia to, że pojawiają się problemy z erekcją. Mniejszy przepływ krwi może powodować takie zaburzenia.

9. Odbarwienia na skórze

Skóra warg może przybrać niebieskawy kolor ze względu na zbyt małą ilość tlenu, która do nich dociera. Problem znany jest również jako sinica. Ciemniejsza może stawać się nawet skóra wokół oczu i dziąseł.

10. Ciężkość w klatce piersiowej

Twoje serce pompuje krew po całym organizmie. Jej przepływ do jego prawidłowej pracy też musi być odpowiedni. Dlatego problemy z przepływem krwi również oddziałują na same serce i może pojawić się uczucie ucisku w klatce piersiowej.

Źródło artykułu: http://www.top10homeremedies.com/news-facts/10-warning-signs-of-poor-blood-circulation.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły