Przepis na koktajl ze szpinakiem, który pomoże Ci schudnąć

Zdrowie Data publikacji: 03 maja 2019

Jeśli odchudzasz się to na pewno zastanawiasz się co jeszcze możesz zrobić aby przyśpieszyć efekty. Warto sięgać po to co naturalne. Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam przepis na wspaniały koktajl, który pomoże Ci pozbyć się zbędnych kilogramów. Będzie to mieszanka kilku produktów, które sprzyjają przemianie materii, trawieniu i oczyszczaniu organizmu. Dzięki temu efekty Twojej diety będą lepsze i szybciej osiągniesz wymarzoną wagę.

Koktajl odchudzający ze szpinakiem

Szpinak jest głównym składnikiem tego koktajlu. Jest on bardzo dobrym sprzymierzeńcem w walce o wymarzoną sylwetkę. To bardzo dobre źródło błonnika i zdrowych tłuszczy, które sprzyjają choćby zmniejszeniu cholesterolu czy poprawie krążenia. W większości zawiera on wodę co sprawia, że ma mało kalorii i jednocześnie bardzo dobrze nawadnia organizm, a to sprzyja usuwaniu z niego toksyn. Toksyny hamują nasz metabolizm i utrudniają spalanie tkanki tłuszczowej. Oprócz tego szpinak stymuluje procesy metabolizmu, które odpowiedzialne są za spalanie tkanki tłuszczowej. Reszta składników również powinna być Wam znana jeśli zbieracie informacje o odchudzaniu i często czytacie na ten temat.

Ananas jest powszechnie polecanym przez dietetyków owocem. Bromelina, która w nim się znajduje ułatwia trawienie białek, tłuszczy i skrobi. Działa też przeciwzapalnie. Do tego ananas zawiera sporo błonnika. To sprawia, że jest bardzo przydatny przy odchudzaniu. Jabłka i gruszki to nie tylko bogactwo witamin i minerałów, to również błonnik, który poprawia trawienie. Do tego poprawią smak naszego koktajlu.

Składniki

  • 300 g szpinaku
  • 3 plastry świeżego ananasa
  • 1 jabłko
  • 1 gruszka
  • 1/2 szklanki wody

Przygotowanie

  1. Szpinak umyj i wrzuć do blendera
  2. Świeżego ananasa pokrój w kostkę i dodaj do szpinaku
  3. Jabłko i gruszkę obieramy i również dodajemy do reszty
  4. Teraz już wystarczy tylko woda i po zblendowaniu mamy gotowy koktajl

Koktajl należy pić rano. Dzięki temu stymulujemy przemianę materii na cały dzień. Możemy więc spalić więcej zbędnych kilogramów bez dodatkowego posiłku. Oczywiście pamiętajcie o tym, że jest to tylko dodatek do prowadzonej przez Was diety i aktywności fizycznej. Bez tego nie zobaczycie efektów, których oczekujecie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły