Poświęć nie więcej niż 4 minuty dziennie przez 28 dni i zobacz jak zmieni się Twój brzuch!

Zdrowie Data publikacji: 04 lipca 2020

Chcesz coś zmienić i sprawić, aby Twój brzuch wyglądał lepiej, ale nie wiesz od czego zacząć i nie masz na to czasu? Pierwszego dnia wystarczy, że poświęcisz 30 sekund. Ostatniego jedynie 4 minuty. Dzięki temu jednak zobaczysz jak systematyczność wpływa na efekty, zmotywujesz się i osiągniesz wreszcie swój cel!

Codzienne wyzwanie – DESKA

Deska (z ang. plank) to ćwiczenie, które świetnie wpływa na mięśnie brzucha. Nie potrzebujesz do jego wykonania żadnych dodatkowych sprzętów. Wystarczy kawałek podłogi. Nie musisz poświęcać na nie też wiele czasu. Jest proste, ale to nie znaczy, że jest łatwe. Z czasem przekonasz się, że te kilkadziesiąt sekund to wcale nie taka bułka z masłem, ale jeśli nie poddasz się i dasz radę, to po 28 dniach zauważysz różnicę.

Zrób sobie dzisiaj zdjęcie, aby później móc porównać efekty. To najlepiej sprawdza się jako motywacja do dalszych ćwiczeń. Po tych 28 dniach nie będziesz chciała już przestać.

Jak poprawnie wykonać deskę

W desce bardzo ważne jest to by wykonywać to ćwiczenie poprawnie. Tylko wtedy w optymalny sposób angażuje ono odpowiednie partie mięśni.

Deska angażuje poprzeczne i skośne mięśnie brzucha. Pracują przy niej również całe plecy, ramiona i pośladki. To ćwiczenie świetnie nadaje się dla kobiet modelując całą sylwetkę.

Deskę zaczynamy od położenia się na brzuchu na podłodze. Następnie opieramy górną część ciała na przedramionach, łokcie zginamy. Trzymamy je dokładnie pod naszymi barkami.

Następnie na palcach od stóp unosimy do góry pupę. Pięty, pośladki i głowa powinny wyznaczać prostą linię. Pupa nie może być wypięta do góry, ani opuszczona zbyt nisko. Wtedy ćwiczenie nie będzie wykonane poprawnie.

Harmonogram wyzwania

Harmonogram jest bardzo prosty. Co kilka dni będziemy zwiększać ilość czasu, który musimy wytrzymać w pozycji deski. Co kilka dni będą również przerwy by dać szansę mięśniom na regenerację. Z początku poczujesz zakwasy, zwłaszcza gdy jesteś osobą, która nie ćwiczy. Postaraj się jednak nie zrażać i wytrwać do końca wyzwania.

 1. Dzień: 20 sekund
 2. Dzień: 20 sekund
 3. Dzień: 30 sekund
 4. Dzień: 30 sekund
 5. Dzień: 40 sekund
 6. Dzień: Przerwa
 7. Dzień: 45 sekund
 8. Dzień: 45 sekund
 9. Dzień: 60 sekund
 10. Dzień: 60 sekund
 11. Dzień: 60 sekund
 12. Dzień: 90 sekund
 13. Dzień: Przerwa
 14. Dzień: 90 sekund
 15. Dzień: 90 sekund
 16. Dzień: 120 sekund
 17. Dzień: 120 sekund
 18. Dzień: 150 sekund
 19. Dzień: Przerwa
 20. Dzień: 150 sekund
 21. Dzień: 150 sekund
 22. Dzień: 180 sekund
 23. Dzień: 180 sekund
 24. Dzień: 210 sekund
 25. Dzień: Przerwa
 26. Dzień: 210 sekund
 27. Dzień: 240 sekund
 28. Dzień: 240 sekund

Gotowe? No to stoper w dłoń i do dzieła :) Pamiętajcie aby się zważyć, zmierzyć i zrobić sobie zdjęcie przed wyzwaniem, a potem zrobić to na koniec wyzwania.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły