Te warzywa regulują ciśnienie krwi

Zdrowie Data publikacji: 31 maja 2018 / Aktualizacja: 2020-04-28

Szacuje się, że problem nadciśnienia dotyka 30% Polaków. Najgorsze jest to, że początkowo możemy nie zauważyć żadnych objawów. Jedynie regularne sprawdzanie ciśnienia może pozwolić zaobserwować problemy. O ciśnienie warto dbać bo nie leczone nadciśnienie może powodować uszkodzenia takich narządów jak nerki, serce czy naczynia krwionośne. Nadciśnienie może również być jednym z czynników udaru mózgu, a o tym jak go rozpoznać pisaliśmy tutaj.

Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie krwi

Poniższa tabela ciśnienia przedstawia zakres prawidłowego ciśnienia krwi w zależności od wieku. Zmierz ciśnienie i sprawdź czy mieścisz się w granicach.

Warzywa, które regulują ciśnienie

Jeśli masz problemy z ciśnieniem konieczna jest konsultacja z lekarzem. Warto jednak jeść warzywa, które sprzyjają regulacji ciśnienia i mogą ustrzec nas przed konsekwencjami nadciśnienia.

  1. Buraki
  2. Szpinak
  3. Seler
  4. Botwinka
  5. Rzodkiewki
  6. Jarmuż
  7. Sałata
  8. Rukola

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły