Michał Wrzosek ostrzega – nie kupuj tych musów dziecku!

Zdrowie Data publikacji: 06 lutego 2023

Dietetyk doktor Michał Wrzosek ostrzega rodziców przed kupowaniem pewnego musu, który możemy znaleźć w sklepach. Leży on na półce obok innych produktów dla dzieci. Jednak tego musu dzieci nie powinny jeść.

Tymbark Exotic Boost Mus nie jest przeznaczony dla dzieci

Michał Wrzosek ostrzega, że tego musu dzieci jeść nie powinny. Ma on więcej kofeiny niż espresso, dlatego nie jest dla dzieci. Informację o tym znajdziemy nawet na opakowaniu, ale na odwrocie małym drukiem. Dlatego łatwo się pomylić i wziąć taki mus dla swojego dziecka.

W internetowym sklepie Carrefour obok tego produktu znajdziemy informację „Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa: Zawiera kofeinę; nie zaleca się stosowania u dzieci i kobiet w ciąży (37,5 mg/100 g).”.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły