Z ostatniej chwili – wiemy co dalej z obostrzeniami!

Zdrowie Data publikacji: 14 kwietnia 2021

Dziś odbyła się konferencja Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, z której dowiadujemy się, jak dalej będzie wyglądać kwestia obostrzeń. Jednocześnie dzisiaj MZ podało informację o 21 283 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. najwięcej w województwie śląskim, mazowieckim oraz wielkopolskim. Obłożenie łóżek z respiratorami wynosi 75%, jak podaje Adam Niedzielski. Jest to stabilizujący się trend, ale jest on na bardzo wysokim poziomie. I to jest główną przesłanką do przedłużenia restrykcji o tydzień. Podaje Minister Zdrowia.

Restrykcje przedłużone o tydzień

Restrykcje przedłużone o tydzień. Wszystkie pozostałe restrykcje będą obowiązywały do 25 kwietnia. Z pewnymi wyjątkami, które dotyczą przedszkoli i uprawiania sportu na dworze.

Fot. Kancelaria Premiera

Przedłużone o dwa tygodnie zostają restrykcje obowiązujące w zakresie hoteli i obiektów noclegowych. Do 3 maja hotele będą zamknięte. Ma to zapobiec przemieszczaniu się ludzi podczas majówki. Podczas majówki będą prowadzone wytężone kontrole przez policję oraz inspektorów sanitarnych – informuje Adam Niedzielski.

Przedszkola i żłobki otwarte od poniedziałku

Przedszkole i żłobki zostaną otwarte od przyszłego poniedziałku. Jeśli chodzi o kolejne luzowania na pewno będą one regionalizowane – informuje Minister Zdrowia. Sytuacja, w różnych regionach Polski jest różna i będzie trzeba to uwzględnić. Pierwsze kroki w luzowaniach będą najprawdopodobniej związane z edukacją.

Sport na zewnątrz zostanie umożliwiony

Przywrócona zostanie również możliwość uprawiania sportu na otwartym powietrzu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły