Masz ciągle nieświeży oddech? To może być powód!

Zdrowie Data publikacji: 06 sierpnia 2020

Nieświeży oddech może być problemem każdego z nas. Jest on bowiem jedną z oznak spożywania zbyt dużej ilości białka. Białko jest ważne dla naszego organizmu, ale powinniśmy również zważać na to jak dużo go jemy.

Najbogatsze źródła białka

Białko w naszej diecie pochodzi zarówno z mięsa, jak i z roślin. Bardzo dobrym jego źródłem jest chude mięso, jajka, ryby, produkty mleczne czy nasiona strączkowe.

Mimo tego, że białko jest ważnym składnikiem naszej diety, to niestety nie możemy z nim przesadzić. Przyjmuje się, że człowiek powinien zjadać 1 g białka na 1 kg masy ciała dziennie, w przypadku zwykłego odżywiania się. Osoby, które ćwiczą, zwykle spożywają więcej białka, bo to ono właśnie służy jako budulec masy mięśniowej. Wtedy zazwyczaj jedzą więcej produktów bogatych w białko lub dodatkowo stosują odżywki białkowe.

My w swoje codziennej diecie powinniśmy jednak korzystać z naturalnych źródeł białka. Jeśli jednak zaczniemy spożywać go zbyt dużo, zauważymy objawy takie jak wspomniany wcześniej nieświeży oddech.

Kolejnym z objawów nadmiaru białka w diecie jest choćby tycie, częste zaparcia, problemy jelitowo-żołądkowe.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły