Jedna łyżka tej mikstury przed snem pozwoli Ci spać jak dziecko

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-04-18

fot. healthandhealthyliving.com

Wiele osób cierpi na problemy z zaśnięciem. Nic dziwnego, stres, tempo życia i całe dnie wpatrzone w monitory sprawiają, że jest nam coraz ciężej zasnąć. Nawet gdy zaśniemy często po przebudzeniu czujemy się niewyspani.

Jeśli nie chcesz korzystać z pomocy lekarza i brać środków farmaceutycznych ułatwiających zaśnięcie możesz w tym celu sięgnąć po medycynę naturalną. Już jedna łyżka tego środka pomoże Ci lepiej spać. Składa się on jedynie z naturalnych składników.

Składniki

  • 1 łyżka oleju kokosowego
  • 1/3 łyżeczki soli morskiej
  • 1/4 łyżeczki miodu

Wszystkie składniki należy ze sobą wymieszać. Są one bardzo skuteczne, pomagają się rozluźnić i zrelaksować. Zmniejszają skoki poziomu kortyzolu czyli hormonu stresu, który często nie pozwala nam spać. Gdy jesteśmy wieczorem nabuzowani po całym dniu pomoże on nam się uspokoić.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Mieszankę stosujemy na dwa sposoby. Wybierz ten, który jest dla Ciebie wygodniejszy. Musisz jednak pamiętać by zażywać ten środek każdego dnia przed snem. Im dłużej go stosujesz tym lepiej będzie on działał następnym razem.

Sposób pierwszy

Wymieszaj ze sobą olej kokosowy oraz miód. Nabierz na łyżkę, posyp solą morską i połknij popijając szklanką wody.

Sposób drugi

Sól wsyp do szklanki wody. Najpierw zjedz miód i olej kokosowy oddzielnie, a następnie popił szklanką wody z solą.

Gdy po wzięciu tego środka obudzisz się w nocy możesz wziąć go ponownie aby ułatwić sobie szybkie zaśnięcie. Ciekawe działanie ma tutaj miód, który dostarcza glikogenu wątrobie. Jego brak powoduje wydzielanie przez nią hormonów nadnerczy, którym jest np. kortyzol lub adrenalina. Dlatego ułatwia nam to dłuższy, nieprzerwany sen. Olej kokosowy daje za to uczucie sytości więc nie będzie budził nas głód, ale i tak musisz pamiętać by najpóźniej dwie godziny przed snem zjeść kolację. Jednak mimo wszystko hamuje on też wzrost poziomu cukru podczas snu co mogłoby nas obudzić. Sól również obniża poziom hormonu stresu.

Źródło artykułu: http://www.healthandhealthyliving.com/swallow-this-fall-asleep-almost-instantly-stay-asleep-and-wake-up-refreshed/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły