Waga w telefonie — jak zważyć przedmiot za pomocą telefonu?

Kategoria: Technologie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-06-24

Waga w telefonie to świetny gadżet. W tym artykule powiemy Wam, jak zważyć przedmiot za pomocą telefonu. Jest to możliwe! Możesz mieć uniwersalną i praktyczną wagę zawsze przy sobie. Wystarczy, że w kieszeni masz swój smartfon.

Waga w telefonie — aplikacja do ważenia za pomocą telefonu

Nasze smartfony to dużo więcej niż przyrządy do dzwonienia i wysyłania smsów. Wypełniają one wiele różnych funkcji, a część z nich potrafią robić nawet bez informacji z naszej strony. Wiedzą, kiedy spacerujemy, a kiedy biegamy. Rozpoznają moment, w których podnosimy je do góry, aby odblokować ekran. To wszystko, za sprawą różnego rodzaju czujników, które wykorzystać można do tego, aby zrobić z nich wagę.

Aplikacje do ważenia za pomocą telefonu korzystają ze wbudowanych czujników w urządzeniach mobilnych, takich jak akcelerometr, żyroskop i czujnik nacisku. Przed rozpoczęciem ważenia, aplikacja może wymagać kalibracji. Proces ten może różnić się w zależności od konkretnej aplikacji, ale zazwyczaj polega na umieszczeniu przedmiotu o znanym ciężarze na telefonie i zarejestrowaniu odczytu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Gdy aplikacja jest już skalibrowana, używa wbudowanych czujników do wykrywania ciężaru obiektu umieszczonego na telefonie. Następnie przetwarza to specjalny algorytm, który oblicza przybliżoną wagę przedmiotu.

Czy taka aplikacja waży poprawnie?

Aplikacja przetwarza dane otrzymane z czujników i wykonuje odpowiednie obliczenia w celu określenia ciężaru. I jest w tym naprawdę precyzyjna! Zobaczcie porównanie poniżej.

Tak naprawdę nie potrzebuje też instalować żadnej dodatkowej aplikacji na swoim telefonie. Wystarczy, że wejdziecie na stronę touchscale.co. Telefon wystarczy położyć na stabilnym podłożu. Następnie na nim kładziemy ważony przedmiot.

Dzięki temu możecie zważyć produkt podczas gotowania, czy przedmiot. Pamiętajcie jednak, że nie może być zbyt duży, ani ciężki. Nie może też być wykonany z materiału, który mógłby zarysować ekran telefonu.

Niestety, ale strona ta nie zadziała na każdym telefonie. Działa na starszych wersjach iPhonów, które posiadały 3D Touch. Możecie więc znaleźć aplikację, wpisując „waga cyfrowa” w sklepie z aplikacjami w swoim telefonie.

Podobne artykuły