Uważaj jeśli dostaniesz SMS-a o takiej treści. To zwykłe oszustwo!

Technologie Data publikacji: 16 października 2018

Oszuści wpadli na nowy sposób na okradanie naszych kont bankowych. Tak jak zwykle żerują na naszej nieuwadze. Wysyłają smsy, które rzekomo dotyczą zrobionego przez nas zamówienia internetowego. Codziennie wielu z nas kupuje coś w sieci, dlatego szansa, że trafią do kogoś co ktoś nie dawno zamówił jest całkiem spora. Gdy dacie się złapać na tego SMS-a, możecie tracić pieniądze!

Dokładnie sprawdzajcie to co dostaniecie

Oszuści podszywają się pod InPost i informują wiadomością SMS, że przesyłka jest droższa o złotówkę w naszej lokalizacji. To nie wiele, więc pewnie wolelibyście dopłacić i mieć pewność, że paczka do Was dojdzie? Jeśli coś nie dawno zamówiliście to dojdzie na pewno, a ten SMS nie ma z tym nic wspólnego. Oprócz tej złotówki możecie jednak stracić wszystkie pieniądze ze swojego konta.

Po kliknięciu linku w wiadomości zostaniemy przekierowani na stronę, która udaje system płatności online dotpay. W rzeczywistości strona jest spreparowana, a po wybraniu banku i zalogowaniu się do niego, zobaczymy ekran wczytywania. W tym czasie nastąpi zalogowanie się do prawdziwego banku na dane, które dopiero co podaliśmy, a następnie można zlecić przelew online. Potem zobaczymy, że musimy podać kod SMS by się zalogować. To faktycznie kod potwierdzający przelew, ale jeśli jesteśmy nieuważni, nie zauważymy tego. W ten sposób możemy stracić wszystkie pieniądze!

Podobne artykuły