W ten sposób łatwo odetkacie odpływ. Tej sztuczki używają nawet hydraulicy

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-01-23 / Aktualizacja: 2024-02-01

Zatkany odpływ, to nic przyjemnego. Pozostaje z problemem, który musimy rozwiązać. Możemy oczywiście wezwać hydraulika, ale nie zawsze warto narażać się na dodatkowe koszty. Wiele zatorów możemy usunąć samodzielnie. Zwłaszcza, jeśli spowodowane są przez wlewanie do zlewozmywaka resztek, które nie powinny do niego trafić.

Jak udrożnić odpływ

Potrzebne będą nam produkty, które prawdopodobnie macie już w domu. Wcale nie chodzi o przepychacz i spiralę! Te produkty pomogą rozpuścić zator, który zebrał się wewnątrz odpływu, a tym samym udrożnią go. Chodzi o sodę oczyszczoną oraz ocet spirytusowy.

Zobacz również: Jakie usługi oferuje hydraulik?

Zaobserwuj nas na Facebooku

Sodę oczyszczoną często wykorzystujemy podczas robienia domowych wypieków. Ocet spirytusowy jest natomiast produktem stosowanym do zakwaszania potraw. Mają jednak dużo więcej zastosowań.

Te dwa produkty zastosowane razem doskonale radzą sobie z zatorami spowodowanymi resztkami jedzenia, olejem wlewanym do odpływu czy fusami po kawie. Wystarczy, że do środka odpływu wsypiemy szklankę sody, a następnie zalejemy szklanką octu. Odpływ zatkaj korkiem lub przykryj garnkiem.

Odczekaj pół godziny, a następnie spłucz duża ilością gorącej wody. Dzięki temu pozbędziesz się zatoru bez inwestycji w drogie środki do odtykania rur czy wizyty hydraulika.

Podobne artykuły