Czym wyczyścić ramy okienne antracytowe ubrudzone pianką montażową

Porady Data publikacji: 29 sierpnia 2020 / Aktualizacja: 2022-10-20

Jak usunąć piankę montażową z ram okiennych? Nieodpowiednie zabezpieczenie ram okiennych przez ekipy remontowe to często popełniany błąd. Zabrudzenia powstałe w wyniku pianki montażowej są trudne do usunięcia. Skrobanie okien nie wchodzi tutaj w grę, tym bardziej gdy mamy do czynienia z imitacją drewna czy antracytem. Jeszcze w przypadku zwykłych białych ram, możemy tego spróbować.

Tak naprawdę wszystkie domowe sposoby wymagają skrobania. Można użyć noża do tapet lub my stosowaliśmy osobiście nóż do płyt indykcyjnych. Trzeba bardzo uważać, ale ciężko uniknąć zarysowania ramy. Na białych ramach okiennych tych zarysowań nie widać za bardzo, a nikt nie przygląda się oknom z kilkunastu centymetrów. Jednak będą one obecne.

Można spróbować ograniczyć ryzyko zadrapania wykorzystując jako narzędzie płaski śrubokręt z nałożoną mokrą ścierką. Nadal jednak musimy robić to mechanicznie skrobiąc ramę, aż pianka zostanie usunięta.

Płyn do usuwania pianki z ram okiennych

Najlepiej sprawdzą się mimo wszystko dedykowane środki do usuwania pianki montażowej. Jednak i tutaj efekt uzależniony jest od tego jak świeża jest pianka, dlatego nie ma co czekać i trzeba działać jak najszybciej.

Jeśli pozwoliliśmy piance zostać tam na długo, to do starej pianki jedyne co nam zostaje to tak naprawdę zastosować środek kilkakrotnie, a w ostateczności skrobać.

Podobne artykuły