Vorwerk ostrzega – stosowanie akcesoriów innych firm może powodować utratę gwarancji

Gadżety Data publikacji: 01 grudnia 2020

Na serwisach aukcyjnych, zarówno Polskich jak i zagranicznych, spotkać można akcesoria to Thermomixa. Są one często tańsze, a czasami wręcz pozwalają na zakup rzeczy, które są praktycznie niedostępne w oryginale. Tak jest choćby z osłoną noża miksującego do Thermomix. Gdzie kupić osłonę noża miksującego pisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

Firma Vorwerk odniosła się w październiku na swojej stronie internetowej do nieoryginalnych akcesoriów firm trzecich, których wiele pojawiło się w sieci do kupienia.

Zaleca ona by korzystać jedynie z oryginalnych produktów, które zostały dokładnie przetestowane. Akcesoriów firm trzecich nie można ocenić pod względem niezawodności czy bezpieczeństwa. Nie można również zagwarantować, że żywność nie zostanie zanieczyszczona przez nieprzetestowane tworzywa sztuczne, a urządzenie nie zostanie uszkodzone.

Jednocześnie należy pamiętać o tym, że korzystając z tych akcesoriów możemy utracić prawo do gwarancji i do możliwych roszczeń z tytułu odpowiedzialności za produkt, jeśli uszkodzenia zostaną spowodowane przez nieoryginalne akcesoria.

Podobne artykuły