Odkurzacz UV twoim sposobem na walkę z roztoczami!

Gadżety Data publikacji: 19 września 2018

Odkurzacz UV jest najlepszym sposobem na walkę z roztoczami. Czy wiesz, że roztocza liczą ok. 30 tysięcy gatunków, a wiele z nich nadal jest nieopisanych? Niektóre z nich mogą przenosić choroby, zamieszkują wszystkie strefy klimatyczne i znajdziemy je nawet w obszarze polarnym! Są wszędzie tam gdzie gromadzi się kurz dlatego znajdziemy je praktycznie w każdym zakamarku naszego domu. Żywią się złuszczonym naskórkiem, a najlepiej czują się podczas sezonu grzewczego, który właśnie się zbliża. Rzadziej wtedy wietrzymy mieszkania przez co mogą spokojnie żyć w naszym domu. Na samym łóżku można znaleźć ich aż 2 miliony!

Jak skutecznie walczyć z roztoczami

Chociaż roztocza nie są widoczne dla naszego oka to stanowią duże zagrożenie dla zdrowia. Czy wiesz o tym, że roztocza pozostawiają wszędzie odchody, które zawierają alergizujące enzymy? Znajdziesz je choćby na swojej poduszce czy dywanie, na którym bawi się Twoje dziecko. Tym enzymem jest guanina – wysuszona potrafi unosić się nawet w powietrzu dlatego tak ważne jest by dobrze dbać o czystość w domu i usuwać roztocza regularnie.  Na 1 mm3 powierzchni mieszczą się nawet 4 roztocza, a ich rozmnażanie następuje wyjątkowo szybko. Samica składa bowiem 300 jaj w ciągu miesiąca. Warto zaznaczyć, że tyle też wynosi cykl ich życia.

Problemy powodowane przez roztocza

 1. nieżyt spojówek
 2. nieżyt nosa
 3. bóle głowy
 4. wysypka na skórze
 5. astma oskrzelowa
 6. atopowe zapalenie skóry
 7. podrażnienia błony śluzowej układu pokarmowego

Szczególnie mocno powinniśmy zadbać o to by regularnie walczyć z roztoczami gdy któryś z domowników ma alergię lub w domu znajduje się małe dziecko. Staramy się dbać o dietę dziecka, zapewniamy mu najlepsze warunki jakie możemy do odpowiedniego rozwoju, rzucamy palenie aby mu nie szkodzić, a jednocześnie zapominamy o tak prozaicznej rzeczy jak roztocza, które są wokół niego. Co z tego, że regularnie myjemy zabawki gdy dziecko ją ośliny, położy na dywanie pełnym roztoczy i ponownie weźmie do buzi. W przypadku astmatyków i alergików kurz działa drażniąco i wzmacnia objawy.

Odkurzacz UV skutecznym sposobem na walkę z roztoczami

Wiemy już jakim problem są roztocza i wiemy, że należy z nimi walczyć. W tym celu należy regularnie sprzątać, ścierać kurze, odkurzać dywan czy wymieniać pościel. Ale to może nie wystarczyć i dlatego z pomocą przychodzą nam urządzenia takie jak odkurzacze UV – ultrafioletowe.

Jak działa promieniowanie UV na roztocza

Promieniowanie UV używane jest w medycynie do dezynfekcji. Wnika ono w błonę komórkową mikroorganizmów i niszczy ich DNA, dzięki temu z łatwością zabija roztocza z powierzchni, które odkurzamy. Za pomocą poręcznego odkurzacza UV możemy odkurzyć wiele powierzchni jak dywany, materace, poduszki, fotele, dziecięce łóżeczka itd.

Odkurzacz Houzetek UV

UWAGA! Podczas zakupów użyj kodu promocyjnego DPPxSuperDom i zapłać za niego 255,99 zł. Kod ważny jest do 18 października i obejmuje 50 sztuk produktu.

Jest to kompaktowy, przenośny i cichy odkurzacz z cyfrowym silnikiem, który zapewnia mocne ssanie o mocy do 10Kpa. Dzięki wbudowanej lampie UV z łatwością usuwa roztocza. Bez problemu poradzi sobie z włosami, kurczem i innymi zabrudzeniami na czyszczonej powierzchni. Lampa UV wyposażona jest w inteligentną technologię, która wykrywa obiekt w zakresie 0-5 cm i automatycznie zaczyna wtedy działać.

Dane techniczne

 1. Moc: 300 W
 2. Napięcie: 220 – 240 V, 50 – 60 Hz
 3. Pojemność pojemnika na kurz: 0,4 L
 4. Ssanie: 10Kpa
 5. Lampa UV: 9 W, 253,7 długość fali
 6. Długość przewodu: 4,5 m

Odkurzacz marki Houzetek wyróżnia się ceną spośród dostępnych na rynku odkurzaczy tego typu. Kosztuje 320 zł (regularna cena) co sprawia, że jest o ponad 250 zł tańszy od konkurencyjnych produktów. Korzystając z naszego kodu promocyjnego możecie jednak kupić go jeszcze taniej.

Oba odkurzacza posiadają podobny design, który jest nowoczesny i atrakcyjny. Konkurencyjny odkurzacz posiada jednak mniejszy pojemnik o pojemności 0,3l w porównaniu z 0,4l odkurzacza marki Houzetek. Do tego odkurzacz Houzetek jest lżejszy co przekłada się na wygodę użytkowania. Waży jedynie 1,65kg w porównaniu do 2.2kg odkurzacza marki Hoover. Odkurzacz Houzetek posiada 6-warstwowy system filtracy oraz szczotki przeciw roztoczom, w których elastyczne nylonowe włosie połączone z gumowym paskiem skutecznie pozwala oczyścić powierzchnię.

Jak kupować na GearBest

Przygotowaliśmy dla Was kompletny poradnik robienia zakupów na GearBest. Przejdź tutaj i zobacz jak krok po kroku dokonać zakupu.

Gwarancja i zwroty

Kupując na GearBest nie musicie martwić się o to, że produkt przyjdzie uszkodzony lub nie posiada gwarancji. To sprawia, że zakup jest bezpieczny, a nawet gdy towar okaże się wadliwy po pewnym czasie to nadal możemy go zwrócić. Oto przywileje jakie nam przysługują podczas zakupów na GearBest:

 1. Roczna gwarancja na produkt – chyba, że w opisie produktu podano inaczej
 2. 7 dniowa gwarancja przesyłki – jeśli produkt przyjdzie zniszczony możemy go odesłać na koszt GearBest i otrzymamy nowy lub zwrot pieniędzy
 3. 30 dniowa bezwarunkowa gwarancja za nie otwarty produkt – jeśli produktu nie otworzymy możemy w ciągu 30 dni go zwrócić i otrzymać pieniądze, nie dostaniemy jednak zwrotu za transport
 4. 45 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy – większość produktów można zwrócić w ciągu 45 dni jeśli okaże się, że nie działają tak jak powinny lub są zepsute. Nie otrzymamy jednak wtedy zwrotu za przesyłkę.

Więcej o tym możemy przeczytać na stronie gwarancji i zwrotów.

Źródła

 1. wikipedia.org
 2. onet.pl
 3. kobieta.wp.pl

Materiał powstał przy współpracy GearBest.

Podobne artykuły