Gdzie kupić osłonę noża miksującego do Thermomix TM6?

Kuchnia Data publikacji: 27 listopada 2020 / Aktualizacja: 2021-03-23

Osłona noża miksującego do Thermomix TM6 pasuje również do TM5. Z racji tego, że w naszym kraju dość ciężko jest ją kupić, przygotowaliśmy dla Was mały poradnik zakupowy związany z tym produktem.

Gdzie kupić osłonę noża miksującego do Thermomix

Osłonę noża można kupić w sklepie Thermomix, który dostępny jest na Polskiej stronie Thermomixa. Niestety nie jest ona w jego stałym asortymencie i czasami można trafić na okazję jej kupienia, w innym razie nie ma takiej możliwości. To jest bezpośredni link do produktu w sklepie VORWERK – OSŁONA NOŻA MIKSUJĄCEGO. Gdy produkt jest niedostępny zobaczymy tam błąd 404.

Osłona noża miksującego – Sklep VORWERK

Gdy jednak znów będzie dostępna w sklepie powinna znaleźć się ponownie pod tym adresem strony. Jej koszt w oficjalnym

Jest ona dostępna za to na niemieckiej stronie VORWERK i nazywa się Messerabdeckung „Welle“. Obecnie kosztuje 19.90 euro, ale jej cena ma wzrosnąć od 1 stycznia 2021 roku do 24,90 euro.

Niestety jeśli chodzi o niemiecki sklep nie ma możliwości zamówienia do Polski produktów. Musimy więc znać kogoś w Niemczech, aby mógł zamówić produkt na siebie, a następnie przesłać nam go do Polski.

Osłona noża Thermomix TM5 i TM6 – vorwerk.com

Osłonę noża miksującego można również zakupić na Allegro. Tam ceny nie przekraczają zwykle 100 zł. Tutaj jednak w wielu aukcjach możemy trafić zamienniki, dlatego jeśli nam to przeszkadza, najlepiej szukać aukcji, w której oferowana jest oryginalna osłona i z pewnością nie będzie ona najtańsza i jej cena może oscylować w okolicy 150 zł.

Osłony te można było w cenie ok. 80 zł kupić na Chińskim portalu AliExpress. Stąd również istnieje możliwość, że część zamienników dostępnych na lokalnych portalach aukcyjnych została zaimportowana z Chin. Ja osobiście nie potrafię w 100% zaufać takim produktom w kontakcie z moją żywnością.

Warto również oczywiście skontaktować się z naszym opiekunem, który być może będzie mógł coś nam w takiej sytuacji doradzić.

Do czego służy osłona noża w Thermomix?

Osłona noża do Thermomix TM6 i TM5 co do zasady ma ułatwić obieg płynów i rozprowadzenie ciepła. Dzięki temu przyprawy przygotowane z jej pomocą mają być zdrowsze i zachować w sobie więcej składników odżywczych takich jak witaminy czy minerały.

Osłony noża możemy użyć też w każdym przepisie jeśli chcemy by noże mieszające nie rozdrabniały przy okazji kawałków produktów podczas przygotowania potrawy i jej mieszania. Będzie to z pewnością przydatne w trybie wolnego gotowania i sous-vide i właśnie do nich jest ona przeznaczona.

W przypadku urządzeń TM5 jej użycie będzie jednak nieco ograniczone. Poprzednia wersja Thermomixa nie ma trybu wolnego gotowania czy sous-vide. Dlatego ze względu na jej cenę z pewnością rozsądniejszym będzie jej zakup przez użytkowników Thermomixa TM6.

Co ciekawe, osłona ta nie wchodzi w skład urządzenia i jest traktowana jako dodatek. Jest to też często krytykowane w społeczności użytkowników Thermomixa.

W bazie przepisów Cookidoo znajdziemy również kilka przepisów, które ją wykorzystują. Na przykład za jej pomocą można przygotować rosół z osłoną noża miksującego. W wyszukiwarce wystarczy wpisać „osłona noża miksującego” aby zobaczyć wszystkie przepisy. Na tę chwilę jest ich 31.

fot. cookidoo.pl

Czy warto kupić osłonę noża do Thermomixa?

Jeśli lubimy gotować dania w trybie wolnego gotowania i sous-vide i denerwuje nas to, że delikatne składniki są przez noże dodatkowo rozdrabniane, to osłona taka przyda nam się na pewno. Głównie to jest jej zaletą. Chociaż warto też korzystać z funkcji obrotów wstecznych, gdy osłony tej nie mamy.

Dlatego na pytanie czy warto kupić osłonę noża miksującego do Thermomixa trzeba odpowiedzieć sobie samemu. Wszystko zależy bowiem od tego co najczęściej gotujemy i na czym nam zależy w przygotowanych już potrawach.

Podobne artykuły