Dlaczego warto wybrać lampy ledowe?

Kategoria: Gadżety
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-12-28

Oświetlenie LED jest obecnie niezwykle popularne i podbija nasz rynek. Mimo że początkowo wiele osób sceptycznie podchodziło do tego rozwiązania ze względu na jego wyższą cenę niż tradycyjnych żarówek, to obecnie wpisało się ono już w aranżacje niemal wszystkich domowych pomieszczeń, a także przestrzeni biurowych. Oświetlenie LED uznawane jest za najbardziej ekologiczne i ekonomiczne, co sprawia, że jest chętnie wykorzystywane nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również obiektach użyteczności publicznej czy małych i dużych przedsiębiorstwach. Dlaczego warto wybrać lampy ledowe, urządzając swoje mieszkanie? Podpowiadamy.

Lampy ledowe a oszczędność energii

Głównym powodem, dla którego lampy ledowe cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród prywatnych użytkowników lamp, jest ich energooszczędność. Niezależne testy wielokrotnie już potwierdziły, że lampy ledowe zużywają najmniej energii spośród wszystkich źródeł, które dostępne są na rynku. Są one aż o 80% bardziej wydajne niż tradycyjne żarówki. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że prawie cała energia w diodach LED zamieniana jest na światło, a jedynie około 5% na wytwarzanie ciepła. 

Dodatkowo lampy ledowe pobierają dużo mniej mocy niż standardowe oświetlenie, a mniejsze zużycie energii oznacza nie tylko mniejsze rachunki za prąd, ale również korzystny wpływ na środowisko polegający na zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych, które niezwykle źle wpływają na naszą planetę. Mogłoby się wydawać, że lampy ledowe są droższe niż tradycyjne, jednak ich zakup dość szybko się zwraca i nie powinniśmy więc bać się inwestowania w dobre jakościowo lampy ledowe, które posłużą nam przez wiele lat, a dodatkowo obniżą nasze koszty nasze rachunki za energię elektryczną. Pamiętajmy, że oświetlenie stanowi około 10-20% naszych rachunków za prąd.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Lampy ledowe są estetyczne

Poza tym, że w przypadku lamp LED energia pobierana z prądu jest praktycznie w całości bezpośrednio przerabiana na światło, to produkty takie są bardzo atrakcyjne pod kątem wizualnym. Ze względu na rosnącą popularność lamp ledowych obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli tego typu oświetlenia dopasowanych do różnych stylów aranżacji wnętrz, co sprawia, że z powodzeniem można je wykorzystać niemal w każdym pomieszczeniu. Lampy ledowe świetnie sprawdzają się zwłaszcza w nowoczesnych pomieszczeniach ze względu na ich efektowne kształty, dzięki czemu mogą stanowić niepowtarzalną dekorację takich wnętrz. Wśród ciekawych kompozycji lamp ledowych wymienia się okręgi, pętle, spirale czy kwadraty, a także inne kształty geometryczne.

Lampy ledowe są funkcjonalne

Obecnie dostępne na rynku lampy ledowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów również ze względu na ich funkcjonalność. Takie produkty z powodzeniem mogą być wykorzystywane nie tylko w gospodarstwach domowych, ale być przeznaczone również do powierzchni biurowych czy przemysłowych. Nowoczesne żyrandole LED wyróżniają się nie tylko niezwykłym wyglądem i ciekawymi kształtami, ale także funkcjonalnością. Mogą być sterowane za pomocą pilota lub aplikacji w smartfonie. Niektóre modele mają również możliwość zmiany temperatury oświetlenia poprzez regulację, co pozwala nam na dopasowanie najlepszego światła w zależności od pory dnia czy rodzaju wykonywanej aktywności.

Podobne artykuły