Użyj tych trzech składników aby odmłodzić swoją twarz

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 15 czerwca 2017 / Aktualizacja: 2022-03-28

fot. dreviral.com

Tłusta skóra to problem dla wielu z nas. Jest też plus całej sytuacji bo tłusta skóra starzeje się wolniej i zmarszczki tak mocno jej nie dotykają. Niestety jednak nadmiar łoju wydzielany przez gruczoły negatywnie wpływa na stan naszej skóry oraz jej wygląd.

Wśród czynników przyczyniających się do tłustej skóry są same geny, ale również wybory żywieniowe, stres czy zaburzenia hormonalne. Często problem dotyczy nastolatek, a potem samoczynnie znika. Większe wydzielanie łoju może też być spowodowane okresem, ciążą czy menopauzą. To wtedy w naszym organizmie zachodzą reakcje hormonalne.

Jeśli masz przetłuszczającą się skórę powinnaś unikać pewnych produktów żywnościowych takich jak cukier rafinowany. Również nie wszystkie kosmetyki będą odpowiednie do tłustej cery, a przy ich wyborze najlepiej poradzić się specjalisty.

Dzisiaj przygotujemy specjalny preparat do mycia twarzy. Nadaje się on do skóry suchej i tłustej. Będzie jednak szczególnie przydatny w przypadku osób z cerą przetłuszczającą się.

Składniki

  • 1/2 łyżeczki oleju kokosowego
  • 1/3 kubka mydła w płynie łagodnego
  • 2/3 filiżanki wody destylowanej

Przygotowanie

Wymieszaj wszystkie składniki, a następnie umieść w pustym pojemniku po mydle. Następnie rano i wieczorem myj twarz za pomocą tej mieszanki i spłukuj dokładnie wodą. Po już kilku dniach powinnaś zauważyć poprawę np. mniejszą ilość trądziku czy mniejsze przetłuszczanie się cery. Gdy cera jest przetłuszczona lepszy komfort zapewni Ci już samo przemycie twarzy tym środkiem.

Źródło artykułu: http://dreviral.com/2017/05/wash-face-3-ingredient-apple-cider-vinegar-mixture-look-years-younger/

Podobne artykuły