Już u kilkumiesięcznego dziecka można wykryć wadę wzroku. Po samym urodzeniu dziecko widzi nie ostro, ale z biegiem dni oczy się wzmacniają. Dziecko zaczyna dostrzegać szczegóły, widzieć więcej i interesować się wszystkim co się rusza. W pierwszym miesiącu dziecko zwraca uwagę na źródło światła, w szóstym tygodniu potrafi już dostrzec przedmioty, które ma przed sobą. Dopiero w drugim miesiącu życia zaczyna śledzić ruch, a po szóstym tygodniu rozpoznaje rodziców.
Jednak również tak małe dzieci mogą mieć wady wzroku. Można zauważyć to jeśli dokładnie wiemy w jakim okresie życia dziecko powinno zwracać uwagę na niektóre rzeczy. Mogą na to wskazywać również inne objawy jak np. nierówne źrenice czy żółty odblask, który można w nich zauważyć. Później gdy dziecko staje się większe objawów również jest więcej. Dziecko może nie zwracać uwagi na rzeczy oddalone od niego albo nie rozpoznawać bliskich.
Problem ze wzrokiem miał również mały Christian. Lekarze podejrzewają, że od samego urodzenia nie widział ostro. Dostał więc okulary odpowiednie dla siebie i jego reakcja na to jest po prostu wzruszająca. Film możesz obejrzeć poniżej :)