Lubisz słodkie napoje? Naukowcy potwierdzają – skracają życie!

Zdrowie Data publikacji: 11 kwietnia 2018

Naukowcy z American Heart Association odkryli związek między spożywaniem słodkich napojów a zwiększonym ryzykiem zgonu z powodu choroby serca lub jakiejkolwiek przyczyny medycznej – podaje serwis msn.

W badaniach wykazano zależność pomiędzy ilością dodatkowego cukru, a otyłością i wieloma innymi przewlekłymi chorobami. Nie wskazują one na przyczynę i jej skutek, ale wskazują tendencję.

Okazało się, że pacjenci, którzy spożywają ponad 680 g słodkich napojów dziennie, mają 2 razy większe ryzyko śmierci z powodu chorób serca niż ci, którzy spożywają mniej niż 30 g. 

Ryzyko to wzrasta z powodu chorób związanych z układem krążenia. Słodkie napoje dostarczają dużo dodatkowej energii, która musi być organizm jakoś skumulowana. Spowalnia to nasz metabolizm.

Zawartość cukru w popularnych napojach

fot. motywujemy24.pl

Źródło artykułu: https://www.msn.com/pl-pl/zdrowie/nasze-zdrowie/s%C5%82odkie-napoje-skracaj%C4%85-%C5%BCycie/ar-AAvIRUF?li=AA51Z1

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły