Utrzymanie porządku i świeżości: praktyczne akcesoria kuchenne

Kategoria: Kuchnia
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-08-13

Porządek w kuchni to podstawa! Estetyczne przechowywanie produktów sypkich, suszonych i mokrych wymaga specjalnych pojemników, które nie przepuszczają wilgoci i mają szczelne zamknięcie. W ofercie Gerlach znajdują się różne modele takich pojemników, które przydadzą Ci się zarówno w domu, jak i podczas wycieczki.

Słoiki i pojemniki na żywność – kuchenne produkty pod kontrolą

Przechowywanie żywności powinno odbywać się w higienicznych warunkach, uniemożliwiających negatywny wpływ czynników zewnętrznych, jak zmienne temperatury czy wilgoć. Szczelne zamknięcie chroni również przed owadami. Nasze spiżarnie, kuchnie i jadalnie są narażone na obecność insektów takich jak choćby mole, które potrafią zniszczyć wiele produktów. Dlatego właśnie powstały serie pojemników zamykanych szczelnymi pokrywkami. 

Zaobserwuj nas na Facebooku

Słoiki i pojemniki na żywność wykonane ze szkła są idealne do przechowywania artykułów spożywczych. Różnej wielkości słoiki, wykonane ze szkła krzemowo-borowego, przyjaznego dla żywności, zamykane pokrywkami ze stali lub drewna, nadają się do przechowywania makaronów, kasz, ryżu, suszonych owoców, ziół, cukru i wielu innych przypraw oraz artykułów spożywczych. Ich uniwersalny design świetnie odnajduje się w różnych aranżacjach kuchni od klimatów retro i klasycznych po nowoczesne i industrialne. Doskonale wyglądają na półkach w kuchni lub spiżarni. 

Jeżeli często przechowujesz w lodówce mokrą żywność, typu sałatki czy surówki, świetnie nadają się do tego szklane pojemnik. Są one też dobrym pomysłem, jeżeli chcesz zabrać ze sobą jedzenie na piknik, działkę lub wycieczkę. Słoiki i pojemniki na żywność na Gerlach.pl charakteryzują się estetycznym wykonaniem i dużą trwałością.

Przechowywanie napojów gorących i zimnych

Termosy i kubki termiczne powinny znaleźć się w wyposażeniu każdej kuchni. Nieraz przydaje się choćby niewielki objętościowo kubek termiczny, w którym zabierzesz ze sobą gorącą herbatę lub wodę z sokiem. Kubki termiczne utrzymują pożądaną temperaturę napojów przez wiele godzin, a ich nieduży rozmiar pozwala na zabranie ich do plecaka, torby lub na rower. 

Termosy, większe objętościowo, mogą pomieścić nawet ponad litr napoju. Jeżeli masz w planie wybrać się na cały dzień na wycieczkę ze znajomymi lub biwak, możesz zabrać ze sobą ulubiony napój. Termosy i kubki termiczne wykonane są z materiałów, które nie wchodzą w reakcje z napojami, nie zmieniają ich smaku i zapachu. Szczelne zamknięcie uniemożliwia mimowolne otwarcie się kubka w plecaku. 

Inne niezbędne domowe akcesoria od Gerlach 

Funkcjonalne akcesoria domowe, których nie powinno zabraknąć także u Ciebie, to Nożyczki i scyzoryki. Części metalowe wykonane są z wysokiej jakości, odpornej na korozję stali nierdzewnej. Nożyczki mają wyprofilowane uchwyty, dzięki czemu możesz korzystać z nich bez odczuwalnego zmęczenia palców – uniwersalne modele są niezbędne w domu czy nawet biurze. Wielofunkcyjne scyzoryki przydadzą się w domu i poza nim, posiadają elementy służące również jako otwieracze, śrubokręty itp. 

Nożyczki i scyzoryki od Gerlach to trwałe i wytrzymałe produkty, które będą Ci służyć przez lata!

Podobne artykuły